Kurz bitcoinu – analýza. Trh táhnou nákupy investorů

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Minulý týden analýza nevyšla. To se prostě občas stává. Ukázalo se, že se zavedení poplatků na čínských burzách jako opatření proti vysoké volatilitě neosvědčilo. Navzdory rapidně sníženým objemům na čínských burzách a nudnému obchodování došlo v úterý k náhlému zvýšení ceny a následně proražení rezistance. Je možné, že to bylo v důsledku nákupu některého velkého hráče.

Pokračují netypické nákupy, kurz bitcoinu stoupá

Ty nákupy, jak se zdá, pokračují i teď. Obchody, které neprovádí denní spekulanti a ukazují na větší investiční nákupy, lze snadno poznat. Požírají totiž libovolnou zeď (buywall, sellwall -místo v orderbooku, kde je nakupeno vícero velkých objednávek) a často jde o trend proti názoru spekulantů,  umísťujíc své objednávky do orderbooku, takže cena roste i přes převahu prodávajících. Charakteristické jsou také svým velkým objemem. Jen stěží se dá odhadnout, kde nákupy skončí. Nemáme představu o tom, kolik peněz je takový investor ochoten utratit. Snad nám graf pomůže najít nějaká atraktivní místa. bitcoin kurz únor 2017 Pokud stále držíte pozici, držte ji. Minule jsem doporučoval shortovat až v okamžiku, kdy by došlo k propadu pod 900 USD. K tomu nedošlo, tak doufám, že nikdo nedrží short. V tuto chvíli se kurz bitcoinu drží nad naznačenou trendovkou. Stoploss lze tedy umístit pod ní a dokud se bude cena držet nad, dá se říct, že lze očekávat pouze růst. Jako cílovou částku lze odhadnout cenu 1064 USD, případně úplný vrchol 1165. Dlouhodobě, při zachování optimistické nákupní nálady bychom se mohli podívat i na 1429 USD.

Sentiment na trhu, burzy, úroky

OKCoin top traders hlasují 55% pro long,39% pro short. 40% má margin blokovaný pro long, 32% pro short Na Bitfinexu klesá zájem o úvěry v dolarech. Úroky klesly 0.06% na 0.05%. Stejným způsobem klesá zájem o úvěry v Bitcoinech. Úroky klesly z 0.036% na 0.027% Hloubky trhu: Bitstamp- 3:2 kupující, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 4:3 prodávající, OKCoin - vyrovnáno, BTCChina - 3:2 prodávající, Kraken - 2x kupující. Doporučení: Dokud je cena nad trendovkou, tak držet případně dokupovat při poklesech. SL 925 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.