Kurz bitcoinu – analýza. Růst až po dokončení akumulace

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Omlouvám se za prázdninové odmlčení, ale budiž mou výmluvou zejména to, že se na trhu s bitcoinem nic dramatického neděje. Tedy pokud neprožíváte každou větší zelenou a červenou svíčku, které se objevují nahodile vedle jinak nehybného trhu. pattern Barta SimpsonaNa hodinovém grafu se těmto pohybům často říká Bártova hlava. Proč? No tak si vzpomeňte, jak vypadá hlava Bárta Simpsona.

Od minulé analýzy klesla cena zatím nejníže k 5749 USD (Bitstamp), od té doby mírně roste. Zdá se, jako by to byl začátek odrazu a cena se vydala k výšinám slibující budoucí velké zhodnocení. A nebo taky ne. Pokud by skutečně mělo dojít k odrazu, po tak dlouhém pádu, pak bych čekal minimálně dvojité dno.

Na pořádný růst to ještě není

Po dlouhodobém propadu je nutné k odrazu provést akumulační pattern, které se zpravidla skládá z dvou nebo tří údolí. A my tu zatím máme jen jedno minimum. Z grafu je také vidět, že poslední propad prorazil několikrát potvrzený suport a aktuálně je cena bitcoinu stále pod ním. I zde hrozí, že se suport změní v rezistanci a po několika dnech pomalého přibližování ceny k této rezistenci to někdo "dumpne" a dojde k nastartování další vlny výprodejů. Současný růst není podpořen rostoucími objemy. Na denním grafu spíš pomalu klesají. Je možné, že cena vystoupá lehce k 7000 USD, ale bez řádného objemu jej nepřekročí, rostoucí objemy pak můžeme očekávat spíš cestou dolů. bitcoin kurz graf červenec 2018 V následujících dnech očekávám, jak už jsem naznačil, mírný růst k 7000 USD a někde na cestě k této metě zlom a pád dolů, v nejlepším případě odraz od 5750 USD. To by mohlo být začátkem dalšího růstu. Obávám se však, že pokud dojde k novým výprodejům, můžeme se podívat mnohem níže. Šedivou barvou jsem zakreslil ještě alternativní variantu. To v případě, že by suport-rezistance nehrála až tak velkou roli. Pak lze očekávat růst až k horní trendovce a tam se to odrazí. Cílovou cenu bych viděl odhadem kolem 8000 USD. Rozhodující bude obchodování v tomto týdnu, pondělím počínaje. Alternativní verze vychází z analýz některých traderů na TradingView.

Sentiment na trhu, shorty a longy

Bitfinex hlásí 35760 BTC v longu a 22126 BTC v shortu. Tendence je zatím mírný nárůst longů (z 28500 BTC), zatímco shorty spíš klesají (z 27000) BTC Top traders na OKEX hlasují pro short a to v poměru 45:54. V objemu je to plichta 19:18 Doporučení: Zatím tomu růstu nelze věřit. Kdo chytil začátek, ten by měl uvažovat o odprodeji čím blíže budeme k 7000 USD. Vhodným okamžikem k prodeji je klesající volume a den nebo dva pohyb do boku. Jinak nenakupovat. Po překročení suport-rezistance je možné nakoupit pro spekulaci růstu k 8000 USD. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.3/5 - (7 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.