Kurz bitcoinu – analýza. Ráj pro odvážné vlnkovače

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Týden mrtvých koček

Minulý týden ovládli trhy shortaři a chytači mrtvých koček.dead cat bounce - mrtvá kočka Tak nazývám tradery podle toho, jak se chovají na specifickém typu pohybu nazývaným "dead cat bounce" (odraz mrtvé kočky). V zásadě jde o to, že při velkých propadech dochází ke krátkodobé korekci a tedy k růstu a po nějaké době opět k propadu. To jsou "ty odrazy", kterých někteří využívají k realizaci zisku - nebo případně ztráty, protože trefit se přesně do odrazu je velice obtížné.

Během týdne postupně došlo k tomu, co jsem předpokládal. Trh už nemá sílu vracet se k 500 a po překročení hranice 360 se už nezdá, že by pětistovka byla v brzké době znovu navštívena. Postupně jsme se tak dostali až na hranici 300 USD. Kdo držel na Bitstampu aktivní stoploss, tomu se již pozice, prodala, tam bylo dosaženo ceny bitcoinu 294 USD. Na Bitfinexu se kurz bitcoinu dostal lehce nad 300. Aktuálně se ceny drží kolem 333 USD. Došlo také k vyrovnání kurzů mezi CNY a USD, nyní poslušně odpovídá oficiálnímu kurzu bitcoin kurz listopad 2015 V době psaní analýzy se zdá, že tradeři stojí před rozhodnutím, zda dokoupit, nebo prodat. Zdá se, že oba směry jsou možné. I tak se domnívám, že nikdo nebude chtít prodávat pod 300 a nikdo nebude chtít hnát cenu nad 360.

Pohyb do boku vyhovuje vlnkovačům

Proto má předpověď na další týden předpokládá pohyb do boku a maximálně se stane rájem vlnkovačů. Může se ale stát, že tímto pomalým pohybem do boku bude cena i pomalu klesat k 300, ale i tak si myslím, že i v dalším týdnu zůstaneme nad 300, nebo aspoň po většinu času. Bitfinex margin funding - v minulém týdnu vzrostl zájem o bitcoiny a to až na 17tis BTC a s úrokem 0,0427% Aktuálně zájem opadl na 10tis BTC a úrok 0,0159%. Vzrostl zájem o USD a to na 21 mil USD, ovšem úroky i nadále klesají k 0,0250% Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, BTC-e - převaha kupujících 2:1, Huobi - vyrovnáno, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - převaha kupujících 2:1, Doporučení: Držet, čekat, vlnkovat, kdo si troufne Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. foto: Flickr - CC Eric Skiff [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.