Kurz bitcoinu – analýza. Probíhají iceberg nákupy?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoin minulý týden posiloval, a to i přes dramatický závěr týdne, kdy páteční ceny bitcoinu vyšplhaly až na 475 USD, přičemž v sobotu nad ránem následoval rychlý výprodej, který krátkodobě stlačil ceny až k hodnotě 405 USD. Výprodej mohl způsobit nejprve regulérní prodej většího množství bitcoinů, následovaný sérií stoplosů a uzavírání pozic v důsledku "margin call" a také strachem ostatních, že se bude opakovat situace z počátku listopadu, kdy jsme měřili ceny nad hranicí 500 USD.

Iceberg nákupy - pomalu a nenápadně

Nervózních obchodníků zřejmě nebylo tolik, protože se ceny bitcoinu ustálily na hodnotě 420 a následně začal bitcoin plynule růst po naprosto dokonale rovné přímce, aby si opět několikrát sáhl k cenám kolem 470 USD. Z této mety byl však vždy sestřelen, zřejmě při následném vybírání zisků. Přímka, kterou graf kopíruje by mohla napovídat, že na burzách dochází k tzv. iceberk tradingu. Při něm velký obchodník, nebo velcí obchodníci s obrovským rozpočtem nakupují nezvyklé množství bitcoinů. Aby však nezpůsobili na burzách poprask, provádí nákupy po malých částkách s plánovaným odstupem. I tak bylo možné sledovat, že jakýkoliv výprodej pod přímku byl ihned nakoupen a kdykoliv se cena bitcoinu dostala vysoko nad přímku, začaly klesat objemy a situaci dřív či později někdo využil k prodejům.

graf ceny bitcoinu prosinec 2015

Zatímco zespodu graf omezuje trendující support, shora omezuje cenu rezistance kolem ceny 470. Dochází ke snížení rozsahu, ve kterém by se mohla cena pohybovat. Někteří tradeři tak logicky mohou očekávat příchod korekce.

Doporučení: nyní nenakupovat

To, jestli korekce přijde o víkendu, nebo později (přičemž cena ještě může vyrůst), nelze z aktuálního grafu moc dobře odhadnout. Graf počítá s příchodem korekce, nicméně pozice bych se zbavoval pomocí příkazu stop, nastaveného těsně pod trendovku (a pozor na trny!) s tím, že před průrazem může cena ještě povyrůst až na 500 dolarů. Nicméně na samotný růst bych příliš nespoléhal.

Na Bitfinexu během týdne pomalu rostl objem vypůjčených bitcoinů z 4500 BTC k 8000 BTC. Přesto to nejsou velká čísla. Úroková míra se pohybuje na minimálních 0,0055%. Vypůjčování dolarů se drží na stejné úrovni jako začátku týdne, ale přesto lze pozorovat nejprve nákupní trend, kdy rostly objemu a úroky na 27 mil USD a 0.07 %a od středy výrazný prodejní trend, kde oboje klesá a vrací se do normálu: 23 mil USD a 0,05%

Hloubky trhu: Bitstamp: převaha prodávajících 4:3, BTC-E: převaha prodávajících 8:5, Bitfinex: vyrovnáno, Huobi: jsou vidět prodávající v přesile, BTCChina: převaha kupujících 4:3

Doporučení: Počkat na break, prodávat na SL pod breakem, jinak pozici držet a aktualizovat SL. Nenakupovat.

Disclaimer (aneb - já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde): Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.