Kurz bitcoinu – analýza. Po výprodeji se dolů nikomu nechce

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Bitcoin prochází volatilním obdobím a o zvraty v těchto dnech rozhodně nebyla nouze. Kromě mírně vystrašené nálady některých traderů přilévají olej do ohně také oficiální orgány Čínské Lidové Republiky, které se začaly zajímat, jakými vlastně pravidly se řídí obchodování s bitcoiny na čínských burzách.

Konec dohadů o obřích objemech na čínských burzách?

Zlí jazykové tvrdí, že všechny tři velké čínské burzy vykazují dvoje výsledky, jedny oficiální, ale neveřejné a druhé veřejné a pravděpodobně ne tak pravdivé. Nebylo by to nic překvapujícího, konspiračních teorií o obchodních objemech čínských burz je docela dost. Například, že si  burzy velké objemy vymýšlí, čísla nafukují a do jejich veřejných datových proudů jsou vkládány obchody, které se nikdy neuskutečnily. Svůj vliv má i nulový poplatek za směnu. Čínská lidová banka (centrální banka) se rozhodla burzám podívat pořádně na zoubek a zjistit, co je na tom šprochu pravdy. Její první kroky byly v duchu setkání a dotazování se burz, některá média to uvádějí jako vyšetřování trestných činů, tak daleko však zřejmě inspekce nedospěla. Některé burzy v důsledku toho přijaly různá nezvyklá opatření, jako třeba zákaz obchodování na páku a tedy i půjčování peněz na burzovním trhu.

Cena bitcoinu prorazila nastavené stoplossy

Nejdůležitější je, co tyto zprávy udělaly s cenou bitcoinu. 11. ledna kolem 9 hodiny našeho času došlo k masivnímu výprodeji na všech čínských burzách. Ty západní nezůstaly dlouho pozadu. Cena postupně spadla až o 180 USD! Proražena byla tedy nejen poslední trendovka, ale i stoploss na 800 USD, dokonce i stoploss z předvánočního období, který byl nastaven na 760 USD. Takový pád asi leckoho překvapil. I do budoucna je však třeba se připravit, že po velkých růstech stačí v napjaté atmostéře negativní zpráva a vše se sesype. Jestli si dobře pamatujete, tak spouštěčem předchozího největšího výprodeje, kdy ceny padaly z 610 na 450 USD, byl hack a obrovský únik bitcoinů na Bitfinexu. Tentokrát jsou to čínské úřady. aktuální kurz bitcoinu leden 2017 Na co se připravit příští týden? Odhadnout to není snadné. Po takovém masivním výprodeji už další pokles čekat nelze. Všichni teď sází na růst. Za předpokladu, že toto bylo dno, pak bychom se mohli dočkat dalšího růstu zpět na 1000 USD s mezizastávkou na 900 USD. Tam čekám obrat dolů. Doporučení bude komplikované. Pokud máte prodáno, zkuste nakoupit třeba polovinu rozpočtu, za předpokladu, že cena je pořád pod 900 dolarů. Pokud stále držíte, pak držte dál.

Sentiment na burzách, hloubky trhu

Při psaní analýzy dosahoval sentiment na OKCoin ve prospěch longu a to v poměru 64:31). Bitfinex v minulém týdnu zasáhl proti podvodům s úrokem úvěrů, takže čísla nelze teď chvíli brát vážně. Musíme pár dní počkat až se to ustálí. Hloubky trhu: Bitstamp -vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - 3:2 prodávající, BTCChina - vyrovnáno. krakem 2x kupující. Doporučení: stále jsem přesvědčen, že pojedeme nahoru, tedy držet nebo případně dokoupit polovinu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.