Kurz bitcoinu – analýza. Po odrazu pomalu nahoru

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Myslíte si, že je Bitcoin na sestupu? Nebo už bylo dosaženo dna a teď se ceny opět zvedají s cílovou stanicí na Marsu? A kde se tedy vzaly ty obrovské prodeje?

Cena bitcoinu už pravděpodobně našla své dno

Kritici Bitcoinu rádi straší vyplněním tzv hype-křivky, podle které je teď kurz bitcoinu na sestupu a po tzv "bull trap" přichází fáze "return to normal". Po téhle fázi by měly přijít obrovské výprodeje. Jenže na druhou stranu, takto jsou vyznavači této oblíbené kryptoměny strašeni už od roku 2013 ... a dopadlo to úplně jinak, jak všichni vědí. Bitcoin po propadu až na hranici 6000 USD pravděpodobně nalezl dno. Od toho okamžiku roste a v době psaní analýzy se vyšplhal na cenu 10750 USD. Dalo se to předpokládat? Možná, trochu, vždy po prudkém pohybu jedním směrem přichází korekce druhým směrem (a zpravidla o 61.2%). bitcoin graf kurz únor 2017 Pokud se podívám na graf v záři minulého roku, tak vývoj zatím kopíruje právě tento graf, i když v mnohem větším měřítku a mnohem pomaleji. To může být důsledkem toho, že je do tradingu s bitcoiny zapojeno více lidí, a navíc po velkých pohybech jsou mnohem opatrnější a nakupují pomaleji. Ale také to může být prostě proto, že ty dva grafy porovnávat nelze. Nicméně, představme si na chvíli, že to bude podobné a na grafu jsem naznačil, jaký by měl být další vývoj. Cena bitcoinu postupně dosáhne 11200 USD a začne se pohybovat do boku, případně pomalu klesat. Pokud při tom bude klesat i objem, pak je možné, že dosáhneme červené trendové čáry. Tady pozor, já tam namaloval dvě varianty, přičemž záleží, jaké měřítko os se použije. Tohle je jiné, než u grafu ze září, kde to jakž takž vychází pro obě osy. Tečkovaná čára zde je zhruba průběh rezistence na logaritmické ose (ono to není přesné, ve skutečnosti to nevychází jako přímka, ale jako hyperbola, bohužel, Tradingview to neumí zobrazit na jednom grafu). Bude dost silně záležet, jaký graf sleduje většina silných traderů. Pokud zavládne optimismus, mohla by se cena vyšplhat až někam k 14000 USD. To vše uvidíme v následujících dnech. Prozatím považuji za cílovou částku hodnotu na 38.2% Fibonacci retracementu, což vychází někam k 11200 USD.

Sentiment na trhu

OKEX futures stále hýří optimismem, na long vsadilo 58% top traderů. Objemy držených pozic jsou ovšem 1:1 long i short Na Bitfinex se long:short drží v poměru 28:11 Doporučení: Čekám zastávku kolem 11200 USD. doporučuji odprodat část na této cenové hladině, případně přikoupit až cena překročí na cestě dolů červenou trendovku. Pozor ovšem na dvojí znázornění na různých typech grafů. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.