Kurz bitcoinu – analýza. Optimismus je namístě

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].
Když jsem před týdnem dokončil technickou analýzu, byl kurz bitcoinu někde na úrovni 240 USD. Výhled byl optimistický - a to se i potvrdilo. Co myslíte, bude optimismus pokračovat? Je tu další pravidelné páteční věštění z čar na grafu.

Růst se zastavil na 270 dolarech

Již během pátku se cena utrhla a na všech burzách převládly nákupy. Navečer došlo k opuštění trojúhelníkové formace směrem vzhůru a nic nebránilo, aby byly znovu zapáleny raketové motory, které vystřelily cenu bitcoinu o několik dolarů výše. Nakonec se růst zastavil těsně pod hranicí 270 USD. To bylo v úterý někdy kolem poledne. Od té doby cena klesala v důsledku dalšího kolečka vybírání zisků a v době psaní této analýzy mi na monitoru svítí číslo 253 USD.

Tyhle korekce při růstu jsou v zásadě zdravé, protože potvrzují hodnotu patřičného aktiva. Jistě si pamatujete nesčetné dřívější výlety do stratosféry, které záhy končily tvrdým návratem zpět na základnu. Kdo nakupoval na vrcholu, splakal nad výdělkem. Správný trader by si měl vždycky počkat na korekci. Právě ta aktuální zdá se, míří do finále.

kurz bitcoinu červenec 2015
Na grafu opět vidíme můj oblíbený trojúhelník, který opisuje aktuální korekci. Vidíte, že pod trojúhelníkem je modře naznačen suport a podle aktuálních čísel z hloubky trhu se jeví jako dostatečně silný suport. Vidíte i zelenou trendovku, která je dostatečně daleko od vrcholu trojúhelníku, takže nějaké okamžité proražení nehrozí. Na druhou stranu, je třeba počítat i s tím, že ceny se rády vracejí k trendovkám, aby je otestovaly. Proto technická analýza předpovídá dva možné vývoje. Fialová šipka naznačuje neúspěšný test suportu a propad pod 250 dolarů, se snahou otestovat i trendovku. Ta by to snad měla vydržet a poslat ceny vzhůru, ovšem za současného tlaku na trendovku. Znamenalo by to mít oči na stopkách a kdykoliv čekat pokus o průraz.

Stále převládá optimismus

Optimistická varianta počítá s opětovným opuštěním trojúhelníku vzhůru a pokračováním růstu cen až někam k 279 USD. Ve skutečnosti se mohou ceny pohybovat někde mezi těmito krajními případy. K optimistické variantě se přiklánějí obchodníci s nabídkami v hloubce trhu na Bitfinexu. Znatelně velká skupina nákupních příkazů čeká na metě 250 USD.

Swapy: BTC Swapy jsou na minimech. Nezájem o swapy poslal úrokovou míru až na 0.0131% p.d., přičemž celkový objem swapů klesl na 16,5tis BTC. V poklesu jsou také dolarové swapy, úroková míra 0.064% p.d., celkové objem klesl pod 28mil USD.

Bitfinex má převahu kupujících x2.3, Bitstamp je vyrovnaný, na BTCChina převažují kupující jen v poměru x1.3

Doporučení: Držet, případně přikoupit.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.