Kurz bitcoinu – analýza. Odstartuje na jaře výtah?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

V dnešní analýze nažhavíme křišťálovou kouli ještě víc, zkusíme se podívat do blízké budoucnosti a odhadnout vývoj ceny bitcoinu až do konce dubna. Bude to trochu riskantní, hlavně s ohledem na to, že poslední dvě analýzy nebyly úplně přesné.

Rezistence je silnější než optimismus

Na trhu s bitcoinem totiž bylo více optimismu, než jsem očekával. Zejména sobota a část neděle byla pod vlivem "Bitcoin Roundtable Consensus" v Honkongu, který se uskutečnil právě v neděli 21. února. Ceny bitcoinu dosáhly maxima v neděli ráno, kdy bylo možné prodat bitcoin za 451 USD. Od tohoto okamžiku došlo ke korekci a v zásadě se ceny vrátily na úroveň, kde byly při minulé technické analýze.

Nicméně, korekce se očekávala větší. Nejnižším bodem byla cena 410 USD. Od středy až do dnešního dne se pohybuje kurz bitcoinu do strany. Dá se v tomto stavu něco předpovědět?

Bitcoin kurz graf únor 2016

Graf poměrně jasně ukazuje, proč se růst cen zastavil zrovna na ceně 451 USD. V těchto místech se totiž nachází silná rezistence. Spolu s podporou , která se pomalu, ale trvale sune už od prosince nahoru, tak vytváří dokonalý trojúhelník. V tuto chvíli bych tedy očekával spíš drobnou korekci k ceně 390-400 USD. Během neděle přitom může dojít k útoku na 440 USD, nicméně bude obtížné překonat rezistenci na 450. Pokud by k tomu došlo, byl bych velmi opatrný a raději bych využil tento růst k prodejům.

Bitcoin může vystřelit i nad 500 dolarů

Růstu nad 500 USD bychom se ale přesto mohli dočkat. Pakliže nedojde k proražení podpory během březnové korekce, mohla by se cena bitcoinu odrazit a dosáhnout úrovně 550 USD.

Konec února bych tedy využil k prodeji pozice a k následné akumulaci bitcoinů na úrovni 400 USD. Pokud by tento scénář vyšel, šlo by o přípravu na vysoký výtah.

Minulý týden nezměnil stav shortů na Bitfinexu ani o píď. Objem otevřených shortů v přepočtu na jeden den činil 11000 BTC. 3 mil USD si obchodníci půjčili na longy a navýšili tak objemy na 23 mil USD. Úvěr si na Bitfinexu můžete pořídit už od 0,028% denně (10 % ročně)

Hloubky trhu: Bitstamp: 2x nakupující, BTC-E vyrovnáno, BitFinex vyrovnáno, BTCChina 2x převaha prodávajících. Kraken plichta.

Doporučení: Po zásahu 440 USD vyčkat a když se to začne lámat dolů, prodat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.