Kurz bitcoinu – analýza. Obrat se zatím nekoná

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. V minulém období se ukázalo, že hranice 10000 USD je pro bitcoin zatím nepřekonatelná. Nejvýše se cena bitcoinu dostala na 9949 USD. Od dosažení maxima skoro 20000 USD se zdá, že bitcoin skutečně ztrácí a projevuje se to i tím, že odmítá vystoupat výš, než předchozí maximum. Pro obrat by tedy bylo potřeba, aby došlo k výraznému překonání rezistance, která časem klesá, i když neklesá po přímce. Bitcoin technická analýza od Ondry Jedno z vysvětlení, proč je rezistence výše, než by odpovídalo vývoji dle trendovky (a nesedí to ani na logaritmickém grafu) může být to, že ceny v pásmu nad 12000 USD byly skutečným úletem a pravý boj o budoucí cenu probíhá teď někde v rozsahu cen 7500-8500 USD.

Jakou má bitcoin skutečně cenu?

To může nakonec dopadnout všelijak. Může to vyústit v další růst, ale také v hlubší propad až k 5000 USD. Totiž, když se podíváte pořádně na graf dál do minulosti, zjistíte, že jsme oblast zhruba od 3000 do 6000 USD projeli během minulého roku velice rychle. Na těchto cenách se jinak moc neobchodovalo. A i v minulosti se stalo, že se cena vracela do míst, která v minulosti rychlostí jen prosvištěla. Fundamentální otázkou pak je, zda má bitcoin vůbec takovou cenu. Optimisté upozorňují na to, že bitcoin nachází uplatnění v rozvojových zemí a počet uživatelů roste. Ale kdo to skutečně nakupoval bitcoiny na konci minulého roku? Nebyly to spíš spekulanti, kteří sázeli na velkou poptávku? Co když skutečná poptávka odpovídá ceně kolem 3000 USD? V tuto chvíli se mi zdá obtížné spekulovat na vlnkách. Ale můžete to zkusit. Pokud se na to necítíte, nechte si v bitcoinech jen půlku rozpočtu a počkejte, co se bude dít dál. Pokud se další pohyb bude dít podle naznačeného trojúhelníku, pak by taková středová cena byla 8000 USD. Budu-li sázet na další růst, vyplatilo by se pod touto cenou nakupovat. Ale při pádu do pásma 6000-7000 bych jako HODLer začal být nervozní a přemýšlel, jestli v tomto místě neprodat a nenabrat to zpět na 3000 dolarech. Lidé se mě ptají, jak to dělám já a jestli poslouchám své analýzy. Tak ano i ne. Poslední dobou jedu strategii založenou na sledování trendu na denním grafu. Tato strategie mi poradila prodat všechny bitcoiny na 9370 USD. Zatím se to vyplatilo. Momentálně ale nemám cenu nákupu a jen tak vyčkávám. Očekávám odraz od 7800 USD nebo pak od 7000 USD. Ale zatím tam nehodlám nakoupit. Kolik jsem doposud vydělal na růstu BTC? Míň než by kdo čekal. Asi 650%. Když si ale uvědomíte, že v roce 2014 stál bitcoin 300 USD a od té doby v zásadě kontinuálně rostl, pak potenciál byl někde kolem 6200%.

Sentiment na trhu

OKEX top traders hlasuje pro short a to v poměru (long:short) = 46:50. Nakoupeno mají až na půdu v poměru 36:13. Na Bitfinexu mají převahu longy 30:20 Na margin obchodování si lze půjčit bitcoin v průměru za 0.01% denně. Dolary klesly z 0.1% na 0.0678% Doporučení: zkusit nakoupit postupně v pásmu 7000-8000. Při proražení trojúhelníka dolů ale spíš prodat. Pokud to půjde nahoru, tak prodat na horní hraně trojúhelníka. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
3.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.