Kurz bitcoinu – analýza. Nic neroste až do nebe

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Nedělní dump ceny bitcoinu a litecoinu - očekávaná korekce

Očekávané se stalo skutečností a minulý týden ukázal, že technickou analýzu není možné brát na lehkou váhu. Pokud jste nakupovali za sobotní ceny, pondělní probuzení muselo být asi trpké. Přitom si stále myslím, že pondělní výprodej nebyl v důsledku žádné světové události, ale prostě důsledkem technické analýzy. Žádný růst prostě nikdy není do nebes a stejně jako na litecoinu, i na bitcoinu muselo dojít ke korekci, ve které si velcí spekulanti hromadně vybrali zisky.

A jak je možné, že všichni ve stejnou hodinu? Za takovým propadem mohou být zejména realizace příkazů STOP, který způsobí automatický prodej, jakmile cena spadne pod nastavenou úroveň. Mnoho takových příkazů způsobí převis nabídky a tlak na nižší cenu, která lavinovitě spouští další STOP příkazy, až se postupně exekuují všechny příkazy, dokud jejich objemy převyšují aktuální poptávku.

Nastal již čas k novému nákupu? Ještě si to úplně nemyslím, podívejme se na graf

kurz bitcoinu červenec 2015

S nákupy ještě počkejte

Před napsáním analýzy klesala cena bitcoinu k 272 USD. Myslím si, že to bude v tuto chvíli minimum, kam se cena lokálně propadne. Následně bude následovat krátkodobý růst, který pravděpodobně vyplní "gap" (cenový prostor mezi 270-290, kde se při předchozím růstu odehrálo minimum obchodů. Všimněte si zároveň, že tento gap má střed zhruba na prvním Fibonacciho retracementu - 279 USD. Nicméně vstupovat do dlouhodobých obchodů na této úrovni nedoporučuji a spíš radím počkat, až časem cena dosáhne druhého Fibonacciho retracementu - 256 USD. Tam se vyplatí nový nákup, osobně doporučuji rozdělit nákup na víc části a první část zkusit udat už na 260.

Aktuální cenová úroveň bude nejspíš sedět "vlnkařům". Krátkodobě bude cena oscilovat v naznačeném gapu a tak lze s malými částky nakupovat pod 280 USD a prodávat nad 280 USD. Je ovšem nutné se připravit, že jednou se to zlomí a půjde to ještě níž.

Úrokové sazby na BTC klesají k 0.0084% p.d., zřejmě to vypadá, že o levné bitcoinové půjčky nemá nikdo zájem. Objem swapů se od minulého týdne nezměnil, drží se kolem 11tis BTC. Dolarové sazby vzrostly na 0.0838% p.d., objem swapů však mírně poklesl k 28 mil USD.

Hloubky trhu v pátek před polednem kolem 11 hodiny: Bitfinex: vyrovnané, Bitstamp: vyrovnané, BTCChina: vyrovnané, Huobi: vyrovnané.

Doporučení: Pokud máte nakoupeno pod 270, tak redukovat pozice, je možné vyčkat na lepší cenu, ale dal bych si tam stoploss. Ti co mají nakoupeno nad 290 USD, tak držet, při poklesu akumulovat, ideální příležitost k prvnímu nákupu je 260 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Dale Gillard

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.