Kurz bitcoinu – analýza. Nákupy nepřicházejí, jdeme dolů?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Kurz bitcoinu pokračuje v sestupu

S novým týdnem přichází další analýza. A jak to vypadá, zatím vše postupuje podle plánu, tak uvidíme, jestli to vydrží. Minulý týden se pokoušel trh vrátit kurz bitcoinu na hranici 9000 USD a prorazit případnou rezistenci na 9250 dolarech. To se bohužel nezdařilo a v současné době to vypadá, že bude pokračovat další sestup. kurz bitcoinu analýza 26. duben 2018 Prorazit 9250 USD bylo kritickou podmínkou na případný obrat. Vzhledem k tomu, že pokusy pokračovaly až do víkendu bez valného úspěchu, nezdá se v tuto chvíli, že by trh měl dostatečnou sílu na zvrácení prodejních nálad. Celý týden nestačil, aby se zvedla atraktivita Bitcoin a donutila masy lidí k nákupu.

Nákupy se zatím odkládají, výprodej je na spadnutí

Pokud bude pokračovat výprodej i v pondělí, mohlo by dojít k vybírání zisků těch, kteří nakupovali u bodu (1) a tím posunou cenou ještě níže. Jako bod (3) elliottovy vlny vidím ve stejné výši, jako doposud nejnižší bod po prosincovém maximu. Minimum z 6.2.2018 těsně pod hranicí 6000 USD. Úsečka 2-3 by také měla být nejdelší. Poslední fáze by se pak mohla zarazit na ceně 5000 USD. V cestě stojí ještě možnost malého odrazu na spojnici posledních dvou minim. Z grafu se zdá, že bod (2) je již jasně zřetelný a definovaný. Ale neusínejte na vavřínech. Čistě teoreticky může dojít ještě k pokusu o obrat a třeba ke zpoždění výprodeje. Signál k opuštění sestupného trendu získáme v okamžiku, kdy cena bitcoinu protne červeně označenou hranici po pravé straně grafu, přičemž čím větší objem v tu chvíli naskočí, tím větší signál to bude. Do té doby očekávám spíš výprodeje.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Sentiment top traders na burze OKEX vychází long a to v poměru 58:42. Objemově je 35% v longu a 23% v shortu. Na Bitfinexu rostou shorty na hodnotu 23000 BTC. Současně ale rostou i longy na 37000 BTC. Cena dolarového úvěru klesá na 0.015%. Bitcoiny lze také získat se slevou a to za 0.02%. Doporučuji uzavřít long pozice otevřené kolem 7000, případně risknout short. Cílová částka 6000 USD   Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.