Kurz bitcoinu – analýza. Na tahu je Čína

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"] Pokud jste v uplynulém týdnu čekali rozuzlení, které by dalšímu vývoji ceny bitcoinu udalo jasný směr, asi jste nyní zklamáni. Pravděpodobně je to tím, že celý trh nejspíš čeká na to, co udělá čínská národní banka, jakmile v pondělí otevře. O devalvaci se mluví už na každém rohu, ale opravdu se tak stane?

V minulém týdnu posilovaly bitcoiny hlavně na čínských burzách. V přepočtu na USD podle oficiálního kurzu skončil bitcoin v Číně v sobotu ráno na ceně 395 USD (2600 CNY). Na západních trzích však svítí jednotně číslo 382 USD, pouze na bulharsko-ruském BTC-E najdeme něco mezi tím: 387 USD. Přepočtem přes bitcoiny dojdeme k závěru, že dolar posílil oproti čínskému jüanu na kurz 6,8 CNY. Přitom oficiální kurz je 6,55 CNY. Je to známka toho, že bitcoinový trh devalvaci očekává? A co v takovém případě hrozí?

Co se může stát při devalvaci čínského jüanu

Pokud zavzpomínáte na minulou devalvaci v polovině srpna, začala mírným poklesem, který se na čínských burzách tolik neprojevoval. Tento pokles byl zakončen výrazným prodejem,z něhož Bitfinex udělal flashcrash. Ceny tehdy bylo možné lovit až o 100 USD níže, a to během krátkého okamžiku. Je možné, že bude-li se devalvace opakovat, čekají nás podobné propady jako tehdy. Pojďme se raději podívat na graf

Graf ceny bitcoinu únor 2016 Jak je vidět, mnou dříve nakreslená trendovka byla proražena spíš pohybem do strany. Sice následovala malá pumpa, ale té se nedostalo dost síly, aby svým vrcholem překonala ten předchozí. Prozrazuje to leccos o síle obchodníků. Proto se domnívám, že v okamžiku otevření čínských bank klesne bitcoin někam k 330 USD. I tak bych ale byl raději připraven i na možnost opačného vývoje, jakkoliv se přikláním spíše k prvnímu scénáři. Nová trendovka je sice vyznačena, ale k jejímu úplnému nalezení stále chybí jeden bod. Možná jej uvidíme v neděli večer.

Na Bitfinexu zatím celý minulý týden klesaly dolarové půjčky. Bylo tak vráceno kolem 7 mil USD. Klesl i úrok, který se drží nad 0,04%. Kleslo i množství vypůjčených bitcoinů o 5000 BTC. Od pátku však množství short pozic lehce roste, aktuálně o 2000 BTC. Hloubky trhu: Bitstamp - 4:3 prodávající, BTC-E vyrovnáno, Bitfinex - 5:4 prodávající. BTChina - 3:2 prodávající. Doporučení: počkat do pondělí, být připraven prodávat i nakupovat. foto: Wikipedia [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.