Kurz bitcoinu – analýza. Litecoin se probouzí do jara

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Tato analýza určitě vychází až po prvním dubnu, to jen aby bylo jasno, že nejde o apríl - i když na apríla se obchodovalo také a nejspíš se bude obchodovat i nadále celý duben i květen a ... těžko soudit, v jakém století bitcoin zanikne. Šlágrem minulého týdne se však stala jiná měna. Je tedy pravdou, že v množství altcoinů nemine týden, kdy některý pidicoin dosáhne tříciferného procentního zhodnocení, výjimkou ovšem nebývá i skoro tříciferná procentní ztráta. Za pozornost to stojí hlavně proto, že jde o LTC (Litecoin), o němž se říká, že je stříbrem Bitcoinu. Po dobu mnoha měsíců až do minulého týdne byl Litecoin nejstabilnější měnou mezi kryptoměnami. Při jakékoliv zmínce o Litecoinu člověku v hlavě vyskočily 4 USD plus mínus nějaká ta vlnka nahoru a dolů. Ještě mám v živé paměti obrovské zisky, které Litecoin přinesl svým fanouškům před jeho halvingem. Tehdy stál 1.5 USD a v období největšího šílenství dosáhl maxima "skoro 9 dolarů". A pak následovaly necelé 2 roky čtyřdolarového klidu. Minulý týden však během jediného dne najednou vystřelil jak smyslu zbavený a zastavil se na ceně "skoro 8 dolarů" (Stále je to samozřejmě nic proti tomu, co se dělo na podzim 2013, kdy se maximální cenovka zastavila na 48 dolarech).

Raketové altcoiny: Litecoin je další na řadě?

Možná to celé souvisí s růstem jiných altcoinů. Například ETH od února nakynulo z 10 USD až na současných 50 USD. Podobnou dráhu nastoupil už v lednu DASH, který se tehdy pohyboval také kolem 10 USD, maximum pak navštívil v polovině března - přes 110 USD. Dash je nyní na sestupné dráze na ceně 67 USD a nevypadá to, že by se chtěl v brzké době zastavit. Můžeme se dočkat "návratu na základnu". Znamená to snad, že je teď na řadě Litecoin? Je to nějaký plán velkých investorů, kteří jednotlivé altcoiny zneužívají k provádění obchodní strategie Pump&Dump? Bez ohledu na konspirace, jestli se chcete svézt, směle do toho, ale myslete na to, že někdo ty zisky zaplatí. Podrobně analyzujte sentimenty a používejte stoplossy. Na altcoinech, LTC nevyjímaje, bývá široký spread - a to co na grafu vypadá jako jistý zisk, to může být v reálu čistá ztráta. Pak ale samozřejmě nastává otázka. Hrozí něco podobného Bitcoinu? Co když na něm tito velcí hráči začínali a Bitcoin má již po pumpě a nyní jsme na sestupné dráze po vzoru Dashe, zpět na základnu, tedy někam hluboko pod 1000 dolarů? bitcoin kurz analýza duben 2017 Zatím to spíš vypadá, že výprodeje u bitcoinu skončily. Po tom, co se cena vrátila nad 1050, už se nenašlo mnoho držitelů, kteří by chtěli prodávat. V sobotu se kurz bitcoinu dostal dokonce na 1100 USD. Domnívám se tedy, že bitcoin minimálně na těchto úrovních zůstane a možná ještě trochu poroste. Je nutné se také připravit na možnost krátké korekce zpět k 1050 USD, ale nákupy by měly pokračovat. Doporučuji tedy opatrně nakupovat taky. Pokud jde o stoploss, ten bych zatím umístil k 1000 USD, a to z důvodu nebezpečí propadu k 1050 USD.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKCoin top traders (long:short) - dle hlasů 44:53, dle objemu 28:35 Bitfinex - 21:14 Úroky na Bitfinexu: Úroky na USD stagnují i když v týdnu se zvýšily z 0.033% na 0.043% a to nejspíš kvůli Litecoinu. Bitcoiny lze pořídit za 0,057% denně, což je pokles z 0.09% denně. Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, Btc-e - 3:2 prodávající, Bitfinex - vyrovnáno, OKCoin - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno. Doporučení: Opatrný nákup, ideálně při poklesech. Stoploss zatím 1000 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.