Kurz bitcoinu – analýza. Konec mýtů o čínských obrech

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Aktuální analýzu sestavuji až na přelomu soboty a neděle, a to z důvodu změny mého pátečního programu, který vylučoval použití počítače a internet byl k dispozici jen přes mobilní telefon.

Kam zmizely čínské obchodní objemy?

Minulý týden byl ve znamení napravení jedné zásadní lži o bitcoinovém trhu. Ta lež se týkala velikosti trhu v Číně. Dřívější měření ukazovala, že Čína pokrývá až 97% celého trhu s bitcoinem. Počítalo se ovšem s tím, že objemy v čínských směnárnách jsou nafouknuté, a tak se psalo spíš o cca 80% objemu. Jak je známo, čínské burzy byly nepřímo přinuceny zavést poplatky za směnu. Ty byly zvoleny zhruba na úrovni západních burz. Úderem úterního poledne (v našem čase kolem 6. hodiny ráno) všechny tři burzy tyto poplatky zavedly. A výsledky byly tristní. Huobi - max 10kBTC/d (denně), BTCChina - 9kBTC/d, OKCoin - 7kBTC/d. Pro srovnání: Bitfinex - 8kBTC/d, Bitstamp - 5kBTC/d. BTC-e - 4kBTC/d. Čísla vychází z posledních třech dnů, které byly trochu slabší. I tak se ale musíme ptát: "Kde je těch cca 400kBTC/d před zavedením poplatků?". Objemy obchodů klesly až 40x. Možná i z toho důvodu nevyšel cíl 1000 USD, předpovídaný v minulé analýze. I přes slibný začátek vystoupala cena na 940 USD a pak se vrátila do oblasti kolem 900 USD. Aktuálně se snaží prorazit přes 920 USD, ovšem bez valného úspěchu, pořád se to vrací zpět. bitcoin kurz analýza leden 2017 Klesající objemy při pozvolném růstu zpravidla končí velkým výprodejem. Je to dáno tím, že obchodníci začínají být netrpěliví. Pákoví obchodníci navíc "trpí" náklady na úvěry, které při minimálním růstu mohou být vyšší než zisk z držení pozice. Proto po určité době "nudy" dojdou k rozhodnutí se pozic zbavit. To může rozhoupat nervozní trh a způsobit řetězovou reakci propadů.

Ve vzduchu je cítit výprodej

Dobrý příklad byl k vidění 11. ledna 2017. Ten den začal opakovaným atakem na 921 dolarů, který ovšem nenašel sílu k překonání. Výprodej byl ve vzduchu "cítit" zhruba půl hodiny před tím, než začal. Cena bitcoinu se na chvíli podívala k 735 USD. Něco podobného může nastat i nyní. Možná už během dneška, je známo, že výprodeje přicházejí v neděli. Je ale také potřeba počítat s alternativní verzí. Pokud by se z nějakého důvodu nedařilo sestřelit cenu dolů, může během několika dní přijít opačný trend, který by snad konečně vystrčil cenu k 1000 USD. Momentálně radím umístit prodejní stopku na 900 (pokud se cena vrátí zpět nad 900, pak nakoupit zpět, riziko falešných výprodejů je vysoké)

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin top traders jsou optimisti. 55% obchodníků drží long a celkově to dělá 37% jejich účtu. Shortařů je méně, 40% a mají asi 30% účtu v shortu Na Bitfinexu klesají úroky za USD: Z 0.063% na 0.05%. Bitcoiny si lze půjčit za 0.0352%, hodnota se od minulého týdne nezměnila. Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex: 3:2 kupující, OKCoin vyrovnáno, BTCChina vyrovnáno, Kraken vyrovnáno. Doporučení: Pokud držíte, připravit se k prodeji, zadat Stop sell na 900 USD. Pokud nedržíte, tak nenakupovat. Short 920 USD ->780 USD, stoploss 940 USD, ale spíš doporučuji též zařídit stop příkazem od 900 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.