Kurz bitcoinu – analýza. Dočkáme se „šálku s ouškem“?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Máme tu konec týdne a kromě toho nám také končí první prázdninový měsíc. Podíváme se tedy i na to, co nás čeká v srpnu. Je tu další pravidelná páteční technická analýza (z technických důvodů vychází tentokrát v sobotu). Obchodujeme i o prázdninách :-)

Hranice 300 USD zůstala nepokořena

Minulý týden jsem předpovídal krátkodobý růst cen nad úroveň 290 USD a odhadoval jsem maximum kolem 294 USD, přičemž zde byla i možnost, že cena 290 USD možná nebude dosažena kvůli nízkému volume. V tomto směru jsem se trochu mýlil. Volume nakonec dosáhlo běžných hodnot a cena bitcoinu se vyšplhala až k 298 USD a začala ohrožovat hranici 300 USD, jejíž překročení jsem minule v podstatě vylučoval. Zaznamenal jsem názory (na tradingview), že překročením 300 USD by mohlo dojít k opakování rallye. To se nestalo, nejvyšší bod na grafu u Bitfinexu byla cena 298.9 USD, potom se to zlomilo, byl zahájen pokles a dnešní ráno bylo možné bitcoiny nakoupit i za 282 USD. Došlo tedy k vývoji, který jsem na začátku předpokládal, po dosažení cen nad 290 došlo k otočce a k pádu tam, kde jsme minulý týden začínali.

kurz bitcoinu analýza

Šálek s ouškem může být předzvěstí rakety

Podívejme se na graf. Tentokrát graf ukazuje celý nádherný oblouk, který začíná zhruba v polovině března a končí 12. července. Nepřipomíná vám to nádobu? Na pravé straně se začíná rýsovat jakési ucho a pokud bude vývoj pokračovat stejným směrem, dočkáme se vymalování sestavy nazvané "šálek s ouškem" (cup with handle). Tahle sestava je relativně vzácná a bývá silným nákupním signálem. Doufejme, že to platí i v tomto případě.

Nicméně předtím, než dojde ke startu rakety do třístovkové zóny, je potřeba sestavu dokončit. Tím by se měla potvrdit. Aktuálně se tedy očekává pokles cen někam do oblasti mezi 256 USD až 280 USD. Osobně bych si klidně vsadil pád až na 265. Pokud bude tato cena dosažena, doporučuji rozbít prasátko a vybílit burzy.

pattern šálek s ouškem

Jestliže se sestava potvrdí a dojde k nárůstu cen, dočkáme se v srpnu a v září zajímavých cen. První cílovou částku bych viděl někde na úrovni 450 USD.

Úroková sazba za BTC lehce stoupla na cca 0.0118% a zvýšil se i počet swapů na zhruba 11tis. BTC. Vzrostly také úroky u dolarových swapech na cca 0.0817%, jejich množství se zvýšilo na 29.5mil USD.

Hloubky trhu: Bitfinex - převaha kupujících 2x, Bitstamp - rovnováha, BTCChina - mírná převažují prodávající.

Doporučení: vyčkat, případně postupně akumulovat pozici, při pádu pod 260 USD nakoupit.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.