Kurz bitcoinu – analýza. Čínský akciový trh míchá kartami

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

První pracovní týden v novém roce uplynul a jako by chtěl bitcoin hned upozornit, že to s ním ani v novém roce nebude jednoduché. Tentokrát však v tom není sám, do hry se totiž zamíchala čínská akciová burza. Ta se hned po prvním otevření v pondělí propadla a bylo nutné zastavit obchodování. Na tuto situaci nejprve bitcoin nereagoval a dál pokračoval v mírném oslabování, jak se podle technické analýzy očekávalo, byť to oslabování nebylo tak rychlé, jak by bylo potřeba. Opět při každém náhlém prodeji se našlo dost obchodníků, kteří byly ochotni vynést kurz bitcoinu zpět na úrovně kolem 430 USD.

Co technická analýza rozhodně nečekala

Zlom nastal až v noci ze středy na čtvrtek, kdy došlo k výrazným nákupům, zřejmě související s dalším zastavením čínské burzy po tamních velkých propadech. Tuto situaci nebylo možné technicky předpovědět, na grafech je také jasně vidět nárůst objemů před zlomem a během zběsilého nakupování. Cena bitcoinu se nakonec vyhoupla až na 465 USD a došlo k dalšímu zlomu a ustálení cen na hodnotě okolo 455 USD.

Může se zdát že rada "prodávat" z minulého týdne byla předčasná. Nicméně, trh je volatilní a tak současné růsty mohou být brzo následovány opětovnými poklesy. Snad nám něco napoví graf. kurz bitcoinu ovlivnila Čína Tři modré oblouky přibližně naznačují vývoj ceny během předvánočního a vánočního času. Je zde vidět první vrchol - útok na 500 USD, druhý vrchol, kdy již nedošlo k dosažení ceny 500 dolarů a třetí vrchol, ten aktuální. Graf také připomíná sestavu "šálek s uchem" a proto má první varianta předpovídá prudký růst k cenám nad 500. Na druhou stranu, nejde o standardní sestavu, rozhodně bych se zde měl na pozoru. "Šálek" je nesouměrný a ucho k poměru šálku dlouhé, je tedy nutné počítat i s možností breaku trendové linie směrem dolů. Na Tradingview se mezi tradery objevil i názor, že současný výstup je dočasný a pokud nebude pokračovat, dojde krátkodobým držitelům trpělivost a budou chtít prodávat. Ukazatel MACD ukazuje nákupní ztrátu síly trhu tím, že druhý vrchol je níž než první. Mé doporučení je tedy spíš vyčkat. Bedlivě sledovat poměry sil na burzách a hlídat rezistanci, která je kolem 465-470 USD, pokud se trh přehoupne přes tyto úrovně, mohlo by to vyprovokovat váhající k dalším nákupům. Pakliže se tak nestane a naopak dojde poklesu pod trendovku, očekával bych větší výprodej k hranici 310 USD. Krátce k Bitfinexu. Tradeři během týdně otevřeli cca 1500 BTC (~645000 USD) short pozic, přičemž před nenadálým růstem ve čtvrtek nad ránem jich bylo otevřeno přes 4000 BTC (~1720000 USD) - oproti začátku týdne. Celkově tak zůstává otevřeno 14800 BTC pozic. Od čtvrtka také vyrostlo počet long pozic na margin, tradeři si vypůjčili až 3mil USD a celkový objem půjček je 27mil USD. Hloubky trhu: Bistamp vyrovnáno, BTC-e 4x převaha prodávajících, Bitfinex vyrovnáno, BTCChina 4:3 pro prodávající. Doporučení: pokud máte prodáno tak vyčkávat, pokud ne, tak spíš prodat, pokud se projeví růstový trend, tak lze dokoupit zpět. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, cc Aaron Goodman

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.