Kurz bitcoinu – analýza. Býci a medvědi čekají na jüan

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"] V období posledních sedmi dnů byl bitcoin opět rájem vlnkařů, ačkoliv to z počátku vypadalo jen jako pomalý sešup dolů. Počátkem týdne se cena bitcoinu propadla k 360 USD,  následoval rychlý návrat na 380 USD. Další nákupní příležitost nastala ve čtvrtek ráno na ceně 365 USD, přičemž během dne došlo k posílení až na cenu 394 dolarů.

Cena bitcoinu pokouší medvědí trendovku

Na základě tohoto pohybu si už někteří obchodníci mohli myslet, že dochází k otočce, protože tento rychlý výšlap nebyl ničím jiným, než proražením medvědí trendovky, o které jsme mluvili minulý týden. Ale tak to vůbec nemusí být. Víc napoví graf. Tentokrát jsem použil jemnější měřítko, takže jeden sloupeček představuje 4 hodiny. bitcoin kurz graf vývoje únor 2016

V tomto měřítku je vidět, že k žádnému průrazu nedošlo. Proražena byla jen místní trendovka, která začala minulý pátek a má zhruba shodný sklon s hlavní trendovkou. Naopak se zdá, že maximum posledního vrcholu by mohlo přesněji určit další bod na hlavní trendovce. Graf se tedy zatím stále drží pod trendovkou a tudíž o přítomnosti nějakých býků nemůže být ani řeč.

Situace by se mohla změnit, pokud by se současná cena cca 385 USD udržela do místa označeného červeným kroužkem a následně došlo k průrazu třeba dalším velkým nákupem. Pak by mohlo dojít k opuštění medvědího pásma a cena bitcoinu by se mohla zastavit nad 400 USD.

Tenhle plán se ale nemusí vydařit. V případě selhání a propadu cen pod 380 USD by se mohl vyplnit plán naznačený světle červenými svíčkami. Po odrazu od křížení již proražené lokální trendové linie a spodku trojúhelníku by mohlo dojít k průrazu dolů a k dumpu třeba na již minulý týden zmíněných 330 USD.

Opět se čeká, co udělá čínský juan

Je vidět, že situace není vůbec jednoznačná. Vše je dáno výskytem jasného trojúhelníku. Ten by sice za jiných situací mohl být růstový, kdyby ovšem nedošlo ke čtvrteční pumpě, která nedokázala trend prorazit. Pokud neukáže nějakou další sílu, pak cestě dolů nic nebrání. Jestli jsou pravdivé zvěsti o chystané další devalvaci juanu, můžeme se na bitcoinovém trhu dočkat ještě zajímavého vývoje oběma směry.

Množství otevřených shortů se na Bitfinexu drží kolem 14000 BTC. Během týdne sice došlo ke zvýšení objemu až na 17000 BTC, tyto vypůjčené bitcoiny však zřejmě byly nuceně vráceny při čtvrteční pumpě. Stejné úrovně 27,6 mil se drží půjčky dolarů. Během týdne přitom v obráceném duchu kopírovaly vývoj půjček bitcoinů. Čtvrteční pumpa jim dodala sílu a spekulanti si půjčili skoro 1.2mil USD.

Hloubky trhu v době psaní analýzy: Bitstamp - 4:3 prodávající,BTC-e - 4:3 prodávající, Bitfinex - vyrovnáno, BTCChina - 4:3 prodávající,

Doporučení: čekat, připravit se na oba možné směry vývoje.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Thetaxhaven

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.