Krypto Kompas 2: Airdropy, NFT na Bitcoinu a další zprávy

Další týden je za námi a jelikož krypto trhy nikdy nespí, je opět načase vytasit krypto kompas a v rychlosti se zorientovat. Dnes se podíváme na pár zajímavých grafů osvětlujících momentální stav trhu, uvědomíme si, že medvědí období jsou tím nejlepším časem na investování, zjistíme, proč Bitcoin maximalisti panikaří na sociálních médiích a jak je zvykem, ukážeme vám i pár zajímavých a potenciálně lukrativních airdropů.

FED a hladké přistání

V minulém díle jsme zmiňovali očekávaný návrat Jeromeho Powella, který nám téměř každý měsíc dá najevo buďto jestřábí nebo holubičí přístup, zatímco my všichni sledujeme, jak slova pana předsedy ovlivní naše anti-korporátní magické internetové peníze. Lednový FOMC výstup byl překvapením pro mnohé, jelikož i přes pořádně zelený měsíc, kdy se značná část akciového i krypto trhu dočkala až vícenásobných obratů, byl Jerome tentokrát přístupem mírný. Zmínil se proces deflace a Powell dokonce naznačil, že období zvedání úroků zanedlouho skončí. Je tedy inflace za námi a začíná nový býčí trh? Makro analytici, kteří již delší dobu zmiňují takzvaný #BigFlip, rozhodně nesouhlasí. Proč? Velikou roli zde hraje velmi silný trh zaměstnanosti. Nejenže je nezaměstnanost v USA nejnižší od roku 1969, momentálně se z důvodu silné zaměstnanosti očekává i posílení výplat. Posílení výplat by následně mohlo vést i k opětovnému návratu inflace již během tohoto kvartálu nebo nejpozději do konce tohoto roku. Comeback inflace povede k opětovné sezóně zvedání a sazeb a po roce 2022 již víme, jak taková sezóna vypadá. https://twitter.com/charliebilello/status/1621502690462208000   #BigFlip teorii si ve vyšším detailu vysvětlíme v příštím článku, zůstaňte na pozoru. Nakonec, FED nám tvrdí, že hladké přistání trhů je nyní nejpravděpodobnější možnost. To samé však tvrdil během roku 2007. Co následovalo poté?

Stres = Evoluce

Období vysokých úrokových sazeb s námi ještě nějakou dobu zůstane a ať už nás čeká recese nebo ne, z hlediska projektů, startupů a společností se jedná o náročné období a naprostý kontrast oproti dekádě levných peněz či dokonce nulových úroků pandemické doby. Je tedy vše ztraceno? Právě naopak. Historie ukazuje, že právě během období vysokého ekonomického stresu se musíme soustředit a namísto slepého sázení na momentum je načase přejít na starou dobrou fundamentální analýzu. Jelikož jsou nyní peníze drahé, lze očekávat, že v tomto prostředí přežijí jen ty nejodolnější projekty a jak víme, drahokamy vzniknou pouze pod tlakem. Na následujícím grafu vidíte znázornění tohoto tvrzení, představené jedním z nejúspěšnějších venture kapitalistů dnešní doby, Chamatha Palihapitiya:
„Co na tomhle grafu vidíte, je znázornění 100 společností pyšnících se světově nejvyššími valuacemi. Nejenže zde vidíme, že v období, kdy se úrokové sazby nachází okolo nebo pod 2 % vznikají méně hodnotné společnosti. Vidíme zde zejména fakt, že moment, kdy se strohá doba setká s vývojem tektonických technologických posunů, je přesně ten moment, kdy lze najít a zakoupit podíly v těch nejúspěšnějších a nejlukrativnějších projektech.“
Chamath zde má rozhodně pointu: období ekonomického stresu donutí společnosti správně zacházet s kapitálem a na trh přivádět pouze opravdu užitečné produkty či aplikace. V přísném monetárním režimu přežijí jen ty nejlepší společnosti, jedná se o přirozený proces evoluce, kterou umožňují mechanismy trhu. Právě nyní je tedy nejlepší čas, kdy objevovat projekty, které jsou schopny nejen přežít, ale během období drahých peněz také růst. Zatímco většina účastníků trhu během hlubokých propadů cen z trhu utíká, my se budeme soustředit stejně jako Chamath na fundamentální analýzu projektů a spolu s vámi během tvorby Krypto Kompasu objevovat projekty, které budou dominovat příštímu býčímu trhu.

Berachain – největší Airdrop roku 2023?

Berachain je prozatím docela tajuplný projekt, všímaví investoři si však již teď brousí zuby na potenciálně obrovský Airdrop. Co je to však vlastně Berachain? Nenechme se zmást vtipným název, Berachain má v plánu nastartovat nový interoperabilní, EVM kompatibilní L1 blockchain primárně zaměřený na DeFi. Vysoká koncentrace prvotřídních DeFi developerů i investorů okolo Berachainu napovídá, že tento projekt bude hodně věcmi, ale určitě ne vtipem. Inovací je zde zejména naprosto nový konsensus sítě zvaný “Proof of Liquidity“. Jelikož je projekt prozatím relativně utajovaný, o jeho reálném potenciálu vás budeme detailněji informovat ihned po jeho startu. Nicméně, již teď víme, které projekty budou na Berachainu okamžitě po spuštění aktivní a jak (prozatím spekulativně) získat airdrop. Seznam projektů, které sledovat během startu Berachainu: Získání airdropu zde však možná nebude zadarmo a spekuluje se, že vstupenkou bude jedna z Berachain kolekcí, přičemž nejlevnější ticket ve formě pixel medvěda je v době psaní článku za 1.4 ETH. Pozor, rozhodně nikoho nenabádáme k nákupu a je jen na vás zjistit si vlastní informace: https://opensea.io/BongBearsDeployer/created Dále rozhodně navštivte Discord a sledujte oficiální kanály, což se ostatně během lovení airdropů vždy vyplatí:

NFT sezóna na Bitcoinu?

Pokud jste v nedávné době zahlídli rozhořčenost bitcoinových maximalistů vůči NFT obrázkům, je to dost možná způsobeno nedávnou NFT premiérou přímo na blockchainu Bitcoinu. Díky novému protokolu zvanému Ordinals, který umí jednotlivé jednotky satoshi, tedy nejmenší jednotky BBC coinu označit a “proměnit“ v NFT s přiřazeným obrázkem. https://twitter.com/DU09BTC/status/1620282564987731969 Zatímco maximalistický kemp Bitcoin zarytců NFT kolekce razantně odmítá, veselí developeři již teď startují jednu Bitcoin Ordinals kolekci za druhou. Jelikož ty nejdražší NFT kolekce jsou většinou vzácné skrze inherentní historickou hodnotu, dost možná se i v případě Bitcoin NFTs vyplatí být na pozoru. První oficiální kolekcí na Ordinals je Bitcoin Shrooms: https://twitter.com/BitcoinShrooms

Arbitrum a BLUR airdrop na obzoru?

Dlouze očekáváný airdrop tokenu prozatím nejúspěšnějšího L2 chainu Arbitrum je dost možná namále! Ti z vás, kteří četli naše články “Airdrop sezóna: Jak získat zadarmo tokeny Arbitrum, ZKSync a další“ a „#RealYield: DeFi budoucnosti? + Arbi Airdrop návod!“ jsou již na ARB token řádně připraveni. Momentálně vše napovídá tomu, že by k airdropu mohlo dojít právě během února, takže mějte oči na šťopkách. Dále, v našich Airdrop článcích jsme vás naučili také, jak používat hned po OpenSea druhý největší trh s NFT na světě, Blur. Buďte připraveni na airdrop tokenů BLUR během druhé poloviny února! Co myslíte, jakou hodnotu bude mít druhý největší NFT trh na světě? Blur: oranžová; OpenSea: modrá Nezapomeňte, že nový díl našeho Airdrop seriálu se blíží, již brzy!

Velké Pondělí

Co se chystá v pondělí? Vypadá, že celé DeFi nyní koordinuje záhadnou událost. Berachain launch? Arbitrum airdrop? Co myslíte? Na koordinaci Velkého Pondělí se podílí naprostá většina úhlavních DeFi projektů, například Sushi Swap, Uniswap, Balancer, Jones DAO, Maker Dao a další: https://twitter.com/smol_thots/status/1621639184707469314   Zdroje: JeffCoxCNBCcom. (2023, February 3). Jobs report shows increase of 517,000 in January, crushing estimates, as unemployment rate hit 53-year low. CNBC. Retrieved February 5, 2023, from https://www.cnbc.com/2023/02/03/jobs-report-january-2023-.html
4.3/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.