Krypto Agregátor #3: skryté zajímavosti z hlubin světa kryptoměn

Třetí díl Krypto Agregátoru je zde! Stejně jako v minulých dílech se dnes nejprve mrkneme na rychlý cenový přehled (a s ním spojené hrozby) a následně přejdeme do zajímavostí a projektových developmentů z krypto světa. Krypto Agregátor je určen pro ty, kteří hledají informace, které jinde nenajdou. Pokud se chcete jako my řádně informovat a pochopitelně i připravit na příští býčí trh, čtěte dále. Nic v tomto článku však samozřejmě není finanční radou…

Dolar je zpět! Zničí DXY riziková aktiva?

Starý dobrý špinavý fiat je zpět v obraze: ano, krátký pohled na graf DXY, globálně používaného tokenu s nekonečnou zásobou a centralizovaným týmem opět hrozí rizikovým aktivům. Po velmi dlouhé době je zde možnost změny trendu, obzvláště potom, pokud DXY úspěšně prorazí bod 104.

„Po prolomení hranice 104 dojde k otočení měsíčního stochastic momentum indikátoru, což pochopitelně neznačí nic dobrého pro riziková aktiva, alespoň tedy na několik měsíců.“ Erik Crown

Toho samého si všímá i šikovný analytik Noah Seidman:

Nejen to, rovněž špinavý fiat ve virtuální krypto podobě, USDT, se zdánlivě chystá na ještě zajímavější pochod vzhůru:

Bitcoin dominance klesá

Zajímavé během tohoto období je, že přes relativně tvrdý propad trhu je na ústupu i dominance Bitcoinu.

Tohoto faktu si všímá i Erik Krown, který předpokládá, že má Bitcoin dominance šanci na dlouhodobější změnu v klesající trend.

Malinkatý nárůst tržní kapitalizace stablecoinů?

Maličký, ale přece jen nárůst: za poslední zhruba dva týdny nám narostla tržní kapitalizace stablecoinů o závratné 2 miliardy dolarů.

Ano, je možné, že se našich pár miliard zase rychle vyleje, nicméně, sledováním tržní kapitalizace stablecoinů je možné velice dobře a zavčas odhadnout, zdali se blíží pravý a nefalšovaný býk (a nejen nekonečné PVP). Sledujeme…

Dlouhodobý výhled: jediná cesta vede vzhůru

Ať už se snažíte trefit dump, nebo prostě neustále akumulujete, jediná špatná možnost je mít dlouhodobě pesimistický výhled. Dobrá, Bitcoin a krypto možná čeká několik měsíců či více negativního období, altcoiny trpí již teď… nicméně, z dlouhodobého úhlu pohledu existuje pouze jediná cesta: vzhůru.

Názorná ukázka důvodů, proč neinvestovat posledních 50 let (a porovnání s MSC: celkovými celosvětovými trhy a jejich výdělky):

NOLO + HXRO: Dva velmi zajímavé projekty chystající změnit způsob, jakým se obchoduje s altcoiny

NOLO, tedy nový Discord bot určený pro altcoin obchodníky, započíná spolupráci s dlouhodobě vyvíjenou platformou HXRO.

Krátce po oznámení spolupráce s NOLO botem se HXRO nechává slyšet, že se blíží start produktu zvaného Zero-Day Futures. Tento produkt umožní vytváření krátkodobých 25hodinových futures kontraktů, pomocí kterých bude možné longovat či shortovat jakékoli on-chain altcoiny, a to klidně v ten samý den, kdy vzniknou.

Po létě 2023, během kterého on-chain obchodování naprosto vybouchlo, se tento plán týmu HXRO jeví jako velice nadějný tah

  • Detailní vysvětlení Zero Day Futures:

Více informací můžete rovněž zjistit v dnešních HXRO Spaces:

Zjištění nových narativů ještě před tím, než se stanou realitou a plným trendem, je velmi užitečné. V případě těchto dvou projektů si toho samého všímá i hodně dalších a vlivných nadšenců z krypto scény:

Sanko TV: zajímavý gambleFi + gaming + streaming projekt

Projekt Sanko a jejich token DMT sídlící na síti Arbitrum si během posledních měsíců ukousl velkou porci pozornosti a vypadá to, že se z něj rýsuje významný hráč jak pro nadcházející vlnu gambleFi, tak i gaming narativu.

Ti z vás, kteří si pamatují výbuch herního sektoru během roku 2021 dobře ví, že další vlna herních projektů z krypto světa je takřka nevyhnutelná:

LIDO LSD dominance: problém pro Ethereum?

„Jediný způsob, jak omezit dominanci Lido je nabídnout kvalitní a ekonomicky výhodné alternativy.“ Aneb, vítejte ve volném trhu.

Jaké alternativy? Ti z vás, kteří čtou pravidelně ví, že jedním z hlavních hráčů LSD trhu, který však teprve přijde na scénu, je megalomanský projekt DINERO z díly Redacted Cartel:

Bude zajímavé pozorovat, jak se kapitál v LSD projektech zachová během příštího výbuchu ceny ETH.  Je možné, že díky dokončení vývoje novodobějších LSD projektů dojde k odlivu TVL z LIDO Dao, a naturálnímu rozložení ETH coinů napříč více protokoly.

GoodEntry: nezapomínejte na nadcházející airdrop!

Nezapomínejte na Good Entry!

Více informací o inovativním perp DEX protokolu + airdropu najdete v minulých dílech Rekt Report! Navíc, čas ubíhá, a my si navíc všimli docela zajímavé poznámky v novém blog postu GoodEntry (token se chystá na čtvrtý kvartál roku):

GMX: chystá se comeback dominantní perp. DEX platformy?

GMX byl hvězdným projektem roku 2022, prosazovatelem konceptu #RealYield a s ním spojeného narativu.

Na GMX povědomí krypto scény relativně zapomnělo, nicméně, momentální cena tohoto stále dominantního perp. DEX protokolu je lákavá, čehož si ostatně všímá i starý dobrý likvidátor Arthur Hayes:

S touto informací naložte tak, jak uznáte za vhodné.

Vzpomínka na DeFi léto: Aerodrome

Hledači čerstvých farem a pobídek ve formě zbrusu nových tokenů se radují: Aerodrome na L2 síti BASE z dílny Coinbase se před pár dny rozjel a nabízí docela zajímavou sortu LP párů spolu s atraktivním APR%. Doporučeno pouze zkušeným farmámřům!

  • Link: https://aerodrome.finance/liquidity

Chce se vám farmařit? Přehled nejvýdělečnějších protokolů

Berachain vysvětlen: nadějný „falešný chain“

Berachain, falešný chain nebo budoucí centrum DeFi?

Mnozí na Berachain již zapomněli, my však s chystaným inovativním DeFi meme chainem držíme krok. Znalosti o tomto přinejmenším řečeno slibném DeFi blockchainu můžete osvěžit v následujícím vláknu:

Pokud vás Berachain zaujal, nezapomínejte, že je možné získat brzkou alokaci coinů ve formě airdropu pomocí Berachain NFT:

  • Kolekce Berachain: https://opensea.io/BongBearsDeployer/created

Opce on-chain: DPX & RDPX chystá další tah

I přesto, že opční trhy na blockchainu prozatím nechytli natolik vysokou trakci jako například dobře známé perpetuální burzy typu GMX, sázení na volatilitu se dost možná dostane do hledáčku v blížícím se období vyšší volatility. Přece jen, posledních pár měsíců trhy ovládal Krab a je pochopitelné, že v nehybném trhu je sázení na volatilitu nedobrou volbou.

Dopex je v tomto ohledu jedním z OG projektů a inovativní tahy zdejších developerů se dost možná vyplatí sledovat:

Metakeys: hackování Friend.Tech platformy

Pokud jste součástí vlny účastníků Friend.Tech platformy a snažíte se získat budoucí s největší pravděpodobností nevyhnutelný airdrop, potom vás dost možná bude zajímat projekt Metakeys:

Pozor, GALA má problémy

I přesto, že byl GALA projekt shillován z leva i z prava, Hix0novi se zde vždy něco nepozdávalo… nyní se obavy vyplnily:

Zajímává lekce se zde naskýtá při pohledu na cenový graf v porovnání s tržní kapitalizací: všimněte si prudkého nárůstu tržní kapitalizace i přesto, že cena ve stejnou dobu bez přestání klesá. Taková je realita tokenů s vysokou neuvolněnou zásobou. Vždy se informujte:https://www.btctip.cz/4we2

Konec BNB?

BNB je pod palbou DoJ i regulátorů mnoha světových zemí, BNB a Binance ztrácí bankovní podpory a CZ se již delší dobu neodváží osobně ukázat na žadné z krypto konferencí. BNB se potácí na linii masivní likvidace.

Nicméně, právě teď se objevila ta pravá, nefalšovaná červená vlajka: Jim Cramer je přesvědčen, že je CZ dobrý člověk a Binance čistý byznys:

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.