Kritika kryptoměn ze stran amerických regulátorů

Na kryptoměny se v poslední době valí vlna kritiky. Ať už od vládních orgánů či samotných investorů. Nyní se ale přidávají také američtí regulátoři. Podle nich totiž kryptoměny přestavují příliš velké riziko. Regulátoři ve společném prohlášení varují banky (zejména ty americké) před kryptoměnami, a to především z důvodu bezpečnosti a spolehlivosti těchto měn.

Riziko kam se podíváš

Kryptoměny v současné době nezažívají úplně nejlepší období. Medvědí trh, pády některých kryptoměn, a dokonce i celých burz. Vše vlastně odstartoval pád Terra Luna. Situace se ale postupně po zbytek minulého roku zhoršovala. Možná právě proto regulátoři jako Fed (Federální rezervní systém), FDIC (Federální korporace pro pojištění vkladů) a OCC (Úřad pro kontrolu měn) vydali společné prohlášení, ve kterém banky varují před kryptoměnami a kryptoaktrativy. Podle nich by si měly banky dávat pozor, aby se nestaly terčem podvodů, které mohou kryptoměnové společnosti udělat. Podle nich dává spousta podobných společností zkreslené informace, které by mohly bankovní sektor poškodit. Jako příklad udávají nedávný krach burzy FTX, který byl velmi překvapivý. Navíc byl finanční sektor tímto krachem značně ochromen.

Dalším důvodem je právní nejistota

Jedním z dalších důvodů, které regulátoři zmínili, je právní nejistota. Ta v rámci kryptoměn skutečně panuje. Připomněli také, že kryptoměny jsou značně volatilní což může vést ke špatnému řízení a vyhodnocení rizik. Podle nich jsou banky, které drží kryptoaktiva na veřejných, případně decentralizovaných burzách a směnárnách potenciálním rizikem. To pak může znamenat značný problém pro banky. Některé se totiž snaží svým klientům služby spojené s kryptoměnami nabízet. Pokud by došlo k nějakému konkrétnímu rozhodnutí, které by bankám znemožnilo fungovat s kryptoměnami, tyto snahy by vyšly vniveč.

Jednotná pravidla zatím chybí

Problémem může být také fakt, že v současné době nejsou známa žádná jednotná pravidla pro banky. Je tedy otázkou času, zda regulátoři s něčím podobným přijdou a skutečně podmínky vytvoří. Dá se ale očekávat, že to budou mít kryptoměny na poli bankovním velmi těžké. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.