Jihokorejské úřady se zaměří na kryptoměnové podvody

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Jižní Korea proti manipulacím s altcoiny a Ponzi schématům

Chosun, největší a nejpopulárnější online deník v Jižní Koreji přinesl zprávu o vyšetřování, které se chystají zahájit jihokorejské donucovací orgány. To se má týkat nejen různých podvodů a Ponzi schémat spojených s kryptoměnami, ale také tzv. "pump and dump" obchodů na altcoinových burzách.

Vyšetřovatelům chce pomoci Bank of Korea, která k hledání podvodů programů a Ponzi schémat poskytne potřebné technologie a infrastrukturu.

Společně se také zaměří na obchodování s altcoiny, které vykazují podezřelé znaky - např. nemají prakticky žádnou hodnotu a obchoduje se s nimi systémem pump and dump.

Spousta altcoinů je bez tržní hodnoty a k ničemu

"Na webu coinmarketcap.com, který uvádí tržní kapitalizaci jednotlivých kryptoměn, najdete v současnosti skoro 700 různých coinů, samozřejmě včetně bitcoinu. Nicméně, pouze něco přes 300 jich má aktuální celkovou tržní hodnotu větší, než 10.000 USD a spousta jich je úplně k ničemu. Najdete tam také více než 550 coinů, které mají extrémně nízké objemy obchodů," uvádí zmíněný článek.

altcoiny

Bank of Korea již ve spolupráci s místní policií začala detailně zkoumat několik různých altcoinů, se kterými se obchodovalo v posledních měsících a vykazují znaky podezřelých obchodů. S vyšetřovacími orgány diskutují o možnosti zahájit plné vyšetřování těchto obchodů, spojených s jednotlivci, nebo  organizacemi, které je provádějí a podporují. V hledáčku zájmů jsou především altcoiny, u kterých byl zaznamenán vysoký nárůst a pokles ceny spojený s předchozím podstatně nízkým objemem obchodů.

zdroj: Bitcoinmagazine.com

foto: CC Flickr, Trey Ratcliff [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.