Hledáte ideální bitcoinovou burzu? Přichází NakamotoX

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Ať už patříte mezi zkušené bitcoinové spekulanty, nebo jste alespoň jednou chtěli koupit či prodat jakoukoliv kryptoměnu na specializované burze, pravděpodobně jste si hned na začátku prošli zásadním dilematem - jakou burzu zvolit, kde obchodovat bezpečně a jak se v tomto prostředí orientovat.

Bitcoinoví obchodníci a investoři hledají ideální obchodní platformu

Bitcoinové a altcoinové burzy a směnárny jsou po dlouhé roky celosvětovým tématem číslo jedna pro většinu nováčků i pro zkušené tradery. Ideální obchodní platforma by měla být přehledná, uživatelsky přívětivá pro obchodování, s dostatečně rychlým enginem (čekat na potvrzení obchodu dlouhé vteřiny je opravdu nemyslitelné), v případě altcoinových burz musí být schopná reagovat na rychle vznikající nabídku a poptávku nových coinů. Dostatečná (velká) likvidita, možnost depozitů a výběrů nejen v kryptoměnách, ale také ve fiat měně (USD, EUR atd.), inteligentní a rychle reagující support a skvěle zabezpečený systém proti útokům zvenčí i zevnitř jsou pak parametry, bez kterých se prostě úspěšná burza neobejde. Projdete-li si podle výše uvedených požadavků světové obchodní platformy, pravděpodobně zjistíte, že prakticky vždy něco chybí... Bitfinex byl dlouho považován za skvělou burzu - v posledních měsících se však potýká s řadou problémů, od hacknutí až po aktuální nemožnost vkládat a vybírat fiat měnu. Poloniex nezvládá nápor uživatelů, zpomalený systém při zadávání příkazů dohání obchodníky k šílenství a support nereaguje klidně i týdny. Některé další burzy vypadají docela zajímavě, ale nehodí se pro větší obchody, chybí jim dostatek uživatelů a likvidita, nebo jsou pouze kryptoměnové, bez fiat měn. Snad nejdéle fungující bulharsko-ruská burza btc-e.com je aktuálně uzavřena a ještě se pořádně neví, jestli její činnost ukončila FBI, nebo byla hacknuta. Zkrátka - na trhu je pořádná díra a nejen spekulanti hledají ideální obchodní platformu. Tato situace trvá už delší dobu a všimla si jí také skupina kryptoměnových nadšenců a investorů z České republiky. S vědomím toho, že patříme mezi nejaktivnější bitcoinové ekosystémy, postupně vzniká a přichází na svět projekt globální bitcoinové a altcoinové burzy.

NakamotoX - bitcoinová a altcoinová burza nové generace

NakamotoX je bitcoinová a altcoinová  burza a peněženka nové generace, která si klade za cíl přinést na trh zcela revoluční obchodní platformu pro Bitcoin a další assety. Cílem je vytvořit bezpečnou, rychlou a univerzální burzu, která svým uživatelům nabídne reálné a modifikovatelné obchodní prostředí, s možností využití profesionální obchodní platformy (i pokročilé mobilní aplikace) podobné např. Metatrader, se zaměřením na digitální měny a obchodování s nimi. Sám název evokuje tak trochu cíl zakladatelů burzy, navrátit se k původnímu odkazu Satoshi Nakamota a přivést na svět pokročilou obchodní platformu pro tu nejširší vrstvu uživatelů, bez podivných praktik současných burz ve světě a zvýhodňování technicky zdatných tvůrců automatických obchodních systémů. NakamotoX přinese v rámci uživatelské bezpečnosti některé decentralizované prvky, konkrétně co se týká nakládání se svěřenými prostředky jejich klientů. Pro zabezpečení bude použita kombinace HSM modulů se speciálním bezpečnostním stackem pro bitcoinové burzy, kompletně decentralizovaná architektura jednotlivých částí infrastruktury burzy (Frankfurt, Los Angeles, Praha, Brno, Sydney), multisig a také hardwarové tokeny TREZOR a Ledger, přes které se bude možné časem do burzy přihlásit a potvrzovat jednotlivé transakce, výběry či depozity. Kromě bezpečnosti je samozřejmě důležitá také rychlost obchodního enginu, který páruje uživatelskou nabídku a poptávku a zaručuje ve spolupráci s dalšími komponenty rychlý a bezproblémový průběh obchodu. Engine je postaven zcela od základu na míru a při spuštění ostrého provozu by měl být schopen zvládnout několik desítek tisíc obchodních případů za vteřinu bez prodlev a výpadků. NakamotoX při spuštění plánuje několik základních obchodních párů: BTC, ETH, ETC, XMR, LTC, ZCASH, DASH, které bude možno obchodovat vůči CZK a EUR s postupným plánovaným rozšiřováním o další fiat měny. Další měnové páry budou postupně přidávaný dle zájmu komunity o jednotlivý asset. bitcoinová burza Nakamotox

Rychlé vklady a výběry, nízké poplatky a férový přístup

NakamotoX nabídne uživatelům rychlé vklady a výběry pomocí různých metod, od rychlého převodu přes sofort banking, MoneyPolo a OKPay, až po plánovanou podporu pro depozity pomocí platebních karet. Rovněž tak je v plánu postupné otevírání poboček v hlavních zemích zájmu o krypto měny s následnou možností převodu peněz lokálními bankovními převody, cílem je uživateli co nejvíce usnadnit vklad a výběr z burzy, s co nejjednodušším řešením nutných AML procedur. Pokud jde o poplatky, tak budou  více než konkurence schopné většině zavedených burz, s tím, že je bude možné ještě snížit v závislosti na objemu obchodů. V přípravě je také pravidelná soutěž pro nejlepší obchodníky o snížení poplatků a zajímavé ceny. Zajímavostí je rovněž záměr autorů burzy o kompletně tržní prostředí bez poskytování speciálních výhod, jak je známe ze současného světa bitcoinových a altcoinových burz. Žádné maker/taker fee, žádné přístupy pro automatické obchodní systémy či skryté příkazy pro vyvolené. Tým, který burzu připravuje, čítá více než 50 profesionálů s kombinací dlouholetých zkušeností  a znalostí z oblasti financí, IT, krypto světa, vývoje a bezpečnosti potřebných ke spuštění a provozování profesionální platformy. NakamotoX nabídne jak uživatelskou přívětivost, tak v další fázi provozu i pokročilé obchodní techniky jako margin, leverage, futures a také lending. Velký důraz bude kladen na rychlou a kompetentní zákaznickou podporu.

Soutěž pro prvních 10 tisíc klientů

Pro prvních 10 tisíc zaregistrovaných obchodníků má NakamotoX připravenou možnost hlasovat, jaký benefit by rádi viděli - nižší poplatky za volume, procenta z podílu a profitovat tak nejen z obchodování, ale i z budoucích operací burzy. Testovací verze spuštění burzy se chystá v rozsahu několika týdnů, spuštění ostré verze je předběžně plánováno před zimou tohoto roku. Registrovat se na NakamotoX můžete již nyní  (aktualizace - tzv. Alfa verze pro testování se spouští v polovině listopadu 2017) -  jako první tak dostanete přístup do testovací verze, seznámíte se s platformou, budete mít možnost ovlivňovat její budoucí podobu pomocí svých námětů a připomínek. V rámci testovací verze bude spuštěna soutěž a vybraným nejlepším traderům bude poskytnuta zajímavá odměna v podobě ETH či BTC a další benefity v rámci testování Alfa verze. 1. Cena – 1 BTC 2. Cena – 5 ETH 3. Cena – 2 ETH 4. Cena – 1 ETH 5. Cena – HW Peněženka Trezor Jakkoliv má NakamotoX globální ambice, chce dát první příležitost zájemcům o obchodování z České republiky. Chcete-li se dozvědět o spuštění nové obchodní platformy a být mezi prvními deseti tisíci, registrujte se na tomto odkazu. Další novinky najdete již brzy právě zde, na btctip.cz [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.