Hackeři stojící za útokem na Euler Finance odpověděli a chtějí vyjednávat

Hackeři zodpovědní za útok na půjčovací protokol Euler Finance naznačili, že jsou připraveni vyjednávat o vrácení ukradených 180 milionů dolarů. Útočníci použili stejný typ komunikace jako vývojáři Euler Finance a na výzvy k vrácení ukradených prostředků odpověděli prostřednictvím blockchainu. Zprávy na blockchainu se staly zajímavým komunikačním nástrojem, který využili také oběti útoku prosící o vrácení peněz na své účty.

Hackeři jsou připraveni vyjednávat

Útočníci stojící za krádeží financí z půjčovacího protokolu Euler Finance se po dlouhých týdnech mlčení konečně ozvali. Ke komunikaci použili stejnou metodu, jako vývojáři a uživatelé prosící o vrácení svých prostředků. Zprávu o tom, že se chtějí dohodnout poslali prostřednictvím transakce na ethereovém blockchainu. Ve zprávě tvrdí, že chtějí celou situaci zjednodušit pro všechny postižené, kteří přišli o své prostředky kvůli jejich útoku. Dále předesílají, že nemají v úmyslu ponechat si něco co jim nepatří a vyzvali vývojáře Euler Finance k soukromému rozhovoru. Ti obratem odpověděli, že zprávu přijali a jsou připraveni vyjednávat. Útočníkům nabídli pokračovat v komunikaci prostřednictvím zpráv na blockchainu, případně skrze emailovou adresu Euler Finance. Aktuálně tedy vývojáři čekají na odpověď, ve které se dozví, jakou formu komunikace hackeři vyberou. https://twitter.com/euler_mab/status/1636411181425635331 Několik dní po tom, co útočníci napadli protokol Euler Finance, vypsali vývojáři odměnu 1 milion dolarů. Ta měla připadnout tomu, kdo poskytne informace vedoucí k odhalení totožnosti hackerů a jejich dopadení. Oznámení o odměně publikoval výkonný ředitel Euler Finance Michael Bentley. Na základě odměny kontaktovat vývojáře neznámý uživatel, který tvrdil, že má informace vedoucí k dopadení útočníka. Zpráva zněla následovně: Dobrý den týmu Euler, věřím, že jsem objevil stopy, které by mohly pomoci odhalit útočníka. Už jsem vám poslal e-mail, jehož adresa začíná na Z a končí na E. Předmět má název Report 1.1. Je však mnohem více informací, které vám mohu poskytnout, jakmile vyhodnotíme mou první zprávu. Nicméně, už to co jsem vám poslal by mohlo stačit k identifikaci útočníka. Neváhejte mě kontaktovat na e-mail nebo přes blockscan chat.

Za útokem možná stojí Lazarus Group

Útok na Euler Finance proběhl 13. března a od té doby již hackeři vrátili 3000 etherů ve třech tisícových transakcích. Zároveň poslali zpět 100 etherů jednomu z uživatelů, kteří o to poprosil prostřednictvím zprávy na blockchainu. Po tomto incidentu se na útočníka obrátila velká spousta dalších uživatelů, nikdo další ale své prostředky zpět nedostal. Velice zajímavá ale byla transakce 100 etherů na peněženku, která je spojená se severokorejskou hackerskou skupinou Lazarus Group. O této organizaci se nejvíce mluvilo minulý rok, kdy provedli sofistikovaný útok na Ronin Bridge a ukradli kryptoměny v hodnotě 620 milionů dolarů. V lednu potvrdil Federální úřad pro vyšetřování (FBI), že za útokem na Harmony Bridge v hodnotě 100 milionů dolarů stojí také skupina Lazarus Group. Je tedy otázkou, zda se na tomto útoku podíleli také a získali tedy odměnu ve výši 100 etherů.
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.