Privátní klíč k peněžence se 62 bitcoiny v aktuální hodnotě 1,9 milionů dolarů bude vyslán na měsíc. Klíč bude vyrytý na měsíčním vozítku MAPP společnosti Lunar Outpost. Má se jednat o honbu za pokladem, který bude připraven pro pvního cestovatele na Měsíci. A kdo ví, možná v té době už bude stát jeden bitcoin milion dolarů. Řadě bitcoinerů se tímto splní sen: Bitcoin to the Moon.
Bitcoiny budou čekat na prvního návštěvníka
Kalifornská společnost LunarCrush, specializující se na sociální inteligenci, vyšle ve spolupráci s firmou Lunar Outpost bitcoiny na Měsíc. Lunar Outpost se zabývá planetární mobilitou a plánuje vyslat vozítko MAPP, na němž bude vyryt privátní klíč k peněžence se 62 bitcoiny. Poklad si z projektu nazvaného Nakamoto_1 může vzít první cestovat, který zavítá na měsíc a bude schopen se dostat k vozítku. To má být doručeno na měsíc nejpozději na konci tohoto roku. Na celé honbě za pokladem se podílí také animátorské studio Golden Wolf a bitcoinoví vývojáři ze společnosti Hiro. Zatímco LunarCrush a Lunar Outpost se postarají o doručení vozítka na Měsíc, druhé dvě zmíněné společnosti vytvoří NFT kolekci za účelem získání peněz, které budou použity jako poklad. Podle zúčastněných společností má tento poklad inspirovat další generace k mezihvězdnému průzkumu. Prodej NFT kolekce začal 28. března a jsou k dispozici na adrese LunarCrush.com/Nakamoto1
https://www.youtube.com/watch?v=e8fmhYM1FRc
Podle tiskové zprávy bude 25 % z každého prodeje NFT použito k vytvoření pokladu. Jedno NFT se prodává za 250 dolarů a do pokladu tedy půjde 62,5 dolaru z každého prodaného NFT. Dalších 25 % z výnosů použijí autoři tohoto projektu k financování budoucího vývoje Bitcoinu a edukačních projektů s ním spojených. NFT vytvořilo animační studio Golden Wolf a zaměřilo se na obrázky a GIFy s vesmírnou atmosférou. Jednotlivé NFT je potřeba koupit v několika vlnách, postupně je spojovat (podobně jako kartičky na Steamu) a na konci z nich vytvořit finální NFT s androidem. Právě toto finální NFT bude také vstupenkou do uzavřené komunity okolo tohoto vesmírného projektu.
Elon Musk nesmí u pokladu chybět
CEO společnosti LunarCrush Joe Vezzani věří, že pokud stanoví zdánlivě nedosažitelný cíl, může se stát, že touha po pokladu povede k rychlejším inovacím. Podle jeho slov si dávají za cíl inspirovat lidi k vývoji vesmírného programu, který umožní běžné cestování na měsíc a zpět. Joe Vezzani věří, že se lidí spojí, aby získali poklad v podobě 62 bitcoinů ukrytý na Měsíci. Celý poklad přirovnává ke zlatým lístkům Willyho Wonky. V příštích letech se možná můžeme těšit na výpravy na Měsíc, které budou financovány kryptoměnovou komunitou. Jen si představte, jak se čeští bitcoineři skládají na to, aby mohl tým Braiins vyrazit na měsíc pro poklad a ten následně rozdělit mezi všechny přispěvatele. Aktuálně bude mít poklad hodnotu necelých 40 000 000 Kč. Než se k němu někdo dostane, může to ale být mnohonásobně více, protože lze předpokládat, že cena bitcoinu nadále poroste. Za pár let tedy může na Měsíci ležet peněženka s miliardami korun, což už je částka, pro kterou se vyplatí za Měsíc zaletět.
Protože projekt vykazuje všechny body zájmu Elona Muska, samozřejmě se na jeho realizaci podílí. Konkrétně nabídné jeho raketu SpaceX Falcon 9, která na svém vrcholu ponese vozítko firmy Lunar Outpost. Rover přistane poblíž jižního pólu Měsíce na palubě landeru Nova-C od společnosti Intuitive Machines. Je tedy zjevné, že se do akce zapojilo opravdu mnoho společností. Poté, co vozítko MAPP přistane na Měsíci, může každý obyvatel Země vymyslet, jak se k pokladu dostat a získat jej pro sebe. Vzhledem k tomu, že firem pro vesmírné cestování neexistuje mnoho, lze předpokládat, že lovci pokladů budou létat nejspíše se společností Elona Muska. Společnost LunarCrush věří, že moderní blockchainové technologie zajistí zdárné předání pokladu také v budoucích letech. Poklad ve formě dolarů či zlata by nemusel mít v budoucnosti téměř žádnou hodnotu, jakkoliv se to může zdát neuvěřitelné. Jako všichni bitcoineři totiž věří, že bitcoin bude nejsilnějším platidlem budoucnosti.