El Salvador nabídne dluhopisy kryté bitcoinem

Jako přelomová by se dala nazvat legislativa, kterou schválil El Salvador. Ta totiž připravila právní rámec k tomu, aby se mohl začít používat bitcoinový dluhopis, který můžete znát pod názvem Volcano Bond. Takové dluhopisy by měly být používány ke splacení státního dluhu.

Schválení legislativy

Pro schválení tohoto právního rámce byla většina zákonodárců v El Salvadoru. Ke schválení došlo 11. ledna s tím, že již brzy se začnou dluhopisy vydávat. Dluhopisy Volcano Bond by tak mohly zajistit dostatek peněz ke splacení státního dluhu. Navíc by z peněz měly být vytvořena také infrastruktura, která by umožňovala bitcoiny těžit.

Bitcoinové město

El Salvador chce vedle financování státního dluhu získat také dostatečný kapitál pro výstavbu tzv. bitconového města. Zde by měla následně probíhat těžba kryptoměn a to za pomoci obnovitelných zdrojů. Jednat by se mělo především o hydrotermální energii, která by se brala z blízko položené sopky. Tím by vznikla také zvláštní ekonomická zóna, kterou můžeme znát například z Číny. Obyvatelé bitcoinového města by získali různé daňové výhody a místní podniky by byly motivovány k platbám bitcoiny. Na tuto ekonomickou zónu by mělo být z dluhopisů vyčleněno půl miliardy dolarů.

Jak budou dluhopisy vypadat

Tokenizované dluhopisy by měly být denominovány v americkcýh dolarech. Splatnost by měla být 10 let a roční úroková sazba je stanovena na 6,5 %. Dluhopisy tak mohou být výhodné. Otázka je, kdy se podaří získat cílovou hranici 1 miliardy dolarů. Důležitý bude především zájem o tyto tokenizované dluhopisy. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.