EasyCoin bude nově spuštěn v síti prodejen GECO

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Pamatujete si ještě EasyCoin? Je to více než rok, kdy byla společností WBTCB spuštěna unikátní služba, díky které jste mohli nakoupit bitcoiny online, z pohodlí domova a následně je zaplatit na terminálech Sazky, v trafice a dokonce i na přepážkách České pošty. Jakkoliv se jednalo o skvělou zprávu pro bitcoinovou komunitu, které se tak otevřely možnosti nákupu na více než 8 tisících terminálech po celé ČR, nesetkala se s přílišným pochopením na "politické úrovni" a jak rychle EasyCoin začal, tak rychle skončil.

Není třeba konspirovat, z obchodního hlediska jednoduše došlo na vypovězení smluv - určitě však k tomu přispěla nejednoznačná interpretace technického provedení. Rozdíl mezi tím, jestli Česká pošta "prodává bitcoiny", nebo jen zajišťuje pokladní služby (stejně jako můžete na terminálech zaplatit některé faktury, nebo třeba vstupenky na koncert) je slovně nepatrný, významově však značný a je zřejmé, že spojení státem řízené instituce a bitcoinu nebylo to pravé ořechové.

EasyCoin je zpět

WBTCB však nesložilo ruce do klína. Již dříve bylo vytvořeno a odzkoušeno nové, unikátní řešení, které by bylo škoda zcela zahodit. Takto široce pojatá služba však potřebuje silného partnera se sítí pokladních míst a ochotou poskytnout prostor inovacím, toho nakonec WBCTB našel v síti prodejen GECO. A EasyCoin je opět na scéně, tentokrát nejen pro nákup, ale i pro prodej bitcoinů!easycoin

Do současné doby mohla společnost WBTCB nabídnout příznivcům virtuální měny fyzicky kupovat a prodávat bitcoiny pouze prostřednictvím pěti bitcoinmatů v Praze a Brně, nyní mají možnost využít některou z 260 prodejen sítě GECO v 98 městech po celé ČR. Takto široké pokrytí fyzického nákupu a prodeje bitcoinu nemá v Evropě konkurenci.

Jak funguje EasyCoin

Obchodní transakce se uskutečňují v několika jednoduchých krocích. Na webových stránkách poskytovatele služby EasyCoin vyberete, zda chcete bitcoiny koupit nebo prodat a v jaké výši. Objednávku vytisknete nebo uložíte, stačí vám však i číslo objednávky - to předložíte obsluze prodejny, zaplatíte příslušnou částku a bitcoiny vám budou připsány do vaší peněženky v řádu minut, po jednom potvrzení transakce v bitcoinové síti. V případě prodeje bitcoinu je pro vyplacení peněz na prodejně nutné uvést ještě vygenerovaný PIN kód, který je součástí objednávky.

EasyCoin je komplexní balíček služeb, který významně a zcela ojediněle ovlivňuje možnost manipulace s virtuální měnou. Kromě fyzického nákupu a prodeje prostřednictvím bitcoinmatů a prodejen sítě GECO nabízí také bezhotovostní transakce a pro ty, kteří to s bitcoinovými obchody myslí opravdu vážně, je zde produkt EasyCoin online. Top službou je obdoba internetového bankovnictví Bitcoin Banking, která nabízí bezlimitní transakce i nejnižší kurz.

Podle Martina Stránského, výkonného ředitele world BTC bussiness.cz, SE, která EasyCoin provozuje, je takto komplexní služba logickým vyústěním vzrůstajícího zájmu české veřejnosti a firem o virtuální měnu.

„Oboustrannými bitcoinmaty, které naše společnost provozuje, nejsme schopni uspokojit poptávku mimo Prahu a Brno, proto jsme hledali maloobchodní síť, se kterou pokryjeme celou Českou republiku a vytvoříme tak evropsky ojedinělou službu. Spolupráce se sítí prodejen GECO si ceníme o to víc, že se nebála do tak unikátního a netradičního projektu jít.“

V těchto dnech probíhá intenzivní testování a samotné spuštění služby je plánováno na 27.4.2016

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.