Dobré zprávy – burza Bitstamp prošla auditem na 100%

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Audit burzy Bitstamp dokončen

Jedna z největších bitcoinových směnáren - britská BITSTAMP (na fyzické adrese ve Slovinsku) zveřejnila v těchto dnech výsledky finančního auditu, který probíhal v listopadu a prosinci loňského roku.

Po nedávném krachu MtGox, dříve největší a tradiční burzy (ovšem s obrovskými dlouhodobými problémy) je to dobrá zpráva pro všechny příznivce bitcoinu a virtuálních měn. Burza Bitstamp si v poslední době upevňuje pozici směnárny s největšími objemy nákupu a prodeje a patří mezi nejsolidnější účastníky virtuálních obchodů.

Audit pod vedením Firestartr.co prokázal, že Bitstamp drží 100% uživatelských BTC na bezpečných úložištích. Zároveň je v rovnováze bilance bitcoinů a USD, které mají klienti na burze k dispozici pro své obchodování.bitcoinová peněženka

Generální ředitel Bitstampu Nejc Kodrič prohlásil, že podobné audity budou prováděny čtvrtletně a budou také zveřejňovány na firemním webu.

Vedlejším efektem zmíněného auditu bylo také vysvětlení záhadného převodu cca 194 tisíc bitcoinů na jednu adresu loni v listopadu. Jednorázový přesun 1,6% všech světových BTC prostředků vzbudil po zveřejnění v blockchainu obrovský rozruch a vyrojilo se hodně fám a pověstí, odkud mohou pocházet, včetně podezření na samotného Satoshi Nakamoto...  Nyní se ukázalo, že za vším stál Bitstamp, byla to transakce v rámci vnitřního auditu.

Krach MtGox vyvolal poptávku po auditech

Potvrzuje se, že nevyhnutelný krach MtGox sice krátkodobě otřásl důvěrou ve virtuální měnu, ale bude mít pozitivní vliv v důrazu na bezpečnost a transparentnost obchodování. Již nyní je vidět, že větší burzy např. včas informují o plánovaných technických odstávkách, vydávají prohlášení o dalších bezpečnostních opatřeních.

Zveřejnění tohoto auditu je tak precedentním krokem, který nastavuje laťku pro další burzy a firmy ve virtuálním byznysu. Krokem ke zvýšení důvěryhodnosti a k odstranění pochyb, které se v souvislosti s fungováním burz v poslední době objevily. Klienti a obchodníci na bitcoinové burze tak budou mít nyní více možností a indicií, jakého partnera si pro své transakce vybrat.

Zdroj: Coindesk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.