Do Prahy se v září chystají špičky světové kryptoanarchie

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Již třetí ročník hackerského kongresu pořádá nezisková organizace Paralelní Polis v Institutu kryptoanarchie v pražských Holešovicích, letos jako HCPP16. Bitcoinová Mekka a přilehlé prostory budou od 30. září do 2. října 2016 praskat ve švech. Letos se na této třídenní konferenci představí přes 40 většinou zahraničních speakerů – lídrů z oblastí technologií, decentralizované ekonomiky, politických umění a aktivismu. Náměty jejich přednášek budou také hacking, kryptoměny, věda, svoboda nebo kryptoanarchie.

Kongres ve třech dnech přednášek, debat a workshopů spojí stovky technologických nadšenců, libertariánů i inovátorů z celého světa za účelem oslavy nové éry digitální svobody a decentralizovaných technologií.

„Kongres bude elektrizujícím zážitkem, kdy se na jednom místě sejde více než 500 ideově zaměřených lidí, odborníků na technologie, politických aktivistů i umělců,“

zve na konferenci Paralelní Polis organizátor a odborník na kryptoměny Martin Šíp. Třídenní vstupenky na celou akci najdete za 1490 Kč v e-shopu Paralelní Polis. Zvýhodněná cena platí při koupi za bitcoiny, další z platebních možností je PayPal.  Kongresovým jazykem bude převážně angličtina, menší část přednášek bude možné sledovat v češtině a slovenštině.

Kongres přivítá špičkové speakery

Headlinerem letošního ročníku bude Andreas Antonopoulos, světově uznávaný bitcoin guru a expert v oblasti IT bezpečnosti - bude to jeho letos již druhá návštěva Prahy. Dalšími neméně významnými aktéry budou hlavní vývojář prvního decentralizovaného tržiště OpenBazaar Sam Peterson, zakládající člen Cypherphunks a autor Kryptoanarchistického manifestu Timothy C. May (přes Skype) nebo slavný americký spisovatel Paul Rosenberg.

Na webu HCPP.cz průběžně přibývají další potvrzení speakeři. Na kongresu však můžete sledovat i vystoupení tzv.  „privacy extremists“, jako například Smuggler a Frank Braun, kteří se s ohledem na přísně střežené soukromí a bezpečnost objeví pouze se zahalenou tváří.

Hackers congress 2016 paralelní polis

Bohatý doprovodný program

Protože je Paralelní Polis ideovým projektem umělecké skupiny Ztohoven, nebude na hackerském kongresu chybět ani kulturní program. Uvidíte zde filmové premiéry, vyzkoušíte virtuální realitu a můžete sledovat závody dronů pořádané partnerem akce Ultrahack, což je sdružení organizující největší evropské hackathony. Za zvýhodněnou cenu mohou návštěvníci kongresu navštívit také sobotní módní přehlídku oblečení z 3D tiskáren pořádanou Fashion STL.

4 pilíře Hackers Congress Paralelní Polis 2016

- Decentralizovaná ekonomika a kryptoměny

 -Věda a technologie

- Svoboda a kryptoanarchie

- Politické umění a hacking

Co je Paralelní Polis a Institut kryptoanarchie

Paralelní Polis je na státu nezávislý projekt založený na principu dobrovolných příspěvků od členů a donátorů. Zakladateli jsou lidé z české umělecké skupiny Ztohoven a slovenského hackerspacu ProgressBar. Hlavním důvodem k vytvoření tohoto unikátního svobodného think tanku byla snaha o propagaci digitální svobody, kryptoměn, anonymizačních sítí a svobodných trhů.

Jednotícím prvkem celého projektu je kryptoanarchie, tento pojem označuje rostoucí prostředí neregulovatelné oblasti internetu, který díky anonymizačním nástrojům umožňuje neomezené sdílení dat. Díky decentralizovaným měnám, jako je bitcoin, podporuje rozvoj svobodného trhu a prostřednictvím šifrovacích nástrojů vytváří prostor pro nešpehovatelnou komunikaci.

Součástí projektu je kavárna Bitcoin Coffee, Institut kryptoanarchie, hacker space, coworkingový prostor Paper Hub a dílna digitálního tisku MAKERS LAB. Paralelní Polis pořádá celoročně setkání a akce příznivců výše uvedených směrů, jednou z pravidelných akcí je např. Bitcoin meetup.

Speakeři, program, další informace na webu hcpp.cz Vstupenky k dispozici na e-shopu za 1490 Kč Facebook event zde Upoutávka - Trailer [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.