Co dělat během medvědího trhu? Investujte do utility!

Krypto trh je ponořen v hluboké krypto zimě a řada začátečníků opustila krypto prostor do té doby, než začne další bull run. Přesto bychom se měli zamýšlet, jaké kroky podniknout, abychom se i navzdory medvědímu trhu pohnuli vpřed. V poslední době jsme byli svědky krachu celého trhu s kryptoměnami. Bitcoin a Ethereum klesly zhruba o 75 % ze svých nedávných historických maxim (ATH), přičemž zbytek trhu je stejně medvědí. K tomuto krachu patří i obří krach rizikových fondů pro kryptoměny, které vyhlásily insolvenci. Řada investorů nyní přemýšlí kudy dál.

Velký pád: Co se stalo s kryptotrhem?

Určitě jste zaznamenali velké události předchozích týdnů, včetně velkého pádu stable coinů Terra Luna, či bankrotu 3AC a Celsius Network. Tyto události se odehráli na pozadí složitého makroekonomického prostředí. Celkově propadla celková hodnota investic v kryptotrhu z 3 bilionů dolarů na pohých 900 000 USD.

Ceny padají

Ekonomika jde strmě dolů a řada ekonomů předpovídá další pokles. Tento stálý pokles způsobí další propady, protože lidé mají obavy z nepředvídatelné budoucnosti a i ti nejtvrdší hodleři musí sáhnout po hotovosti. Index S&P 500 od začátku roku (YTD) klesl téměř o 20 %. Proto není divu, že mnohem volatilnější třída aktiv, jako je krypto, by klesla o 60–75 %. Mezi vysokou inflací, rostoucími úrokovými sazbami a všeobecnou nejistotou ohledně budoucího ekonomického výhledu bylo téměř zaručeno, že ceny padnou.

Propad Terra Luna

Kauza okolo Terra Luna byla prvním hřebíčkem do rakve, který rozpoutal obří propad kryptoměn v rámci posledních několka měsíců. Chcete-li se více dozvědět o této kauze, čtěte zde. Ve zkratce - Terra Luna byla složena ze dvou coinů - stablecoinu UST a tokenem LUNA. Stabilní coin UST měl být vázán k hodnotě USD a vždy měla být jeho hodnota 1 dolar. Tento experiment nám ovšem ukázal, že algoritmické stablecoiny nejsou zdaleka na takové úrovni zabezpečení, aby se jim dalo plně věřit. UST začal zásadním způsobem klesat, což způsobilo zásadní výprodeje, které jeho hodnotu srazili na maximální minimum. LUNA samozřejmě tento negativní trend následovala. LUNA byl token s tržní kapitalizací téměř čtyřicet miliard dolarů a seděl v top 10 největších kryptoměn. Pád Terra Luna rozšířil paniku a strach v celém ekosystému.

Bankroty

3 Arrows Capital byl jedním z prvních velkých subjektů mezi kryptoměnovými hedgeovými fondy. 3AC půjčovala peníze na kryptoměnové projekty a také do nich investovala. Poté, co se společnost 3AC dostala do platební neschopnosti a nebyla schopna splácet své dluhy, byla nucena vyhlásit bankrot. To téměř okamžitě způsobilo řetězovou reakci v kryptoměnovém prostoru. Platforma pro obchodování s kryptoměnami Voyager následovala 3AC do bankrotu během měsíce. Sam Bankman-Fried (SBF), generální ředitel a zakladatel burzy FTX, poskytuje půjčky podnikům souvisejícím s kryptoměnami, které se v současnosti potýkají s problémy. Jedním z největších problémů pro řadové investory byl pád projektu Celsius, platformy pro půjčování kryptoměn, která následovala Voyager do bankrotu poté, co pozastavila možnost výběru prostředků pro klienty. I těmto pomohl SBF pomocí půjčky, která má pomoct firmě přežít v čase, kdy je ekonomický vývoj nejistý. Proto existuje stále možnost, že se uživatelé Celsius Network svých peněz nakonec dočkají.

Crypto Crash: Jak přežít medvědí trh

Nyní, když je medvědí trh v plné palbě, mohou se investoři začít připravovat na další cyklus. Tento pokles trhu, i když nešťastný, byl očekáváný většinou zkušených investorů do kryptoměn. Snížení ceny bitcoinu na polovinu každé čtyři roky odstartuje býčí běh a obvykle vede k jednomu nebo dvěma rokům plným euforie a zelených svíček. Vzhledem k tomu, že k poslednímu pádu ceny bitcoinu na polovinu došlo v roce 2020, se předpokládalo, že bull run skončí na konci roku 2022 nebo na začátku roku 2023, a to na základě prodlužujících se cyklů každého postupujícího snížení na polovinu. Bitcoin tvoří více než 40 % trhu, což způsobuje, že většina ostatních digitálních aktiv následují směřování bitcoinu. Krypto je dlouhodobá hra a masové přijetí bohužel nepřijde přes noc (ani za pár let). Každodenní užívání této technologie a skutečně masivní adaptace je stále vzdálená přinejmenším 10 let. Nyní, během bear marketu, je nutné soustředit se zejména na projekty a společnosti, které i navzdory negativnímu sentimentu na trhu budují svou značku a snaží se najít užitečné využití jejich know-how. Cyrus Taghehchian, generální ředitel SHOPX, řekl:
„Během posledních několika let americká vláda pumpovala peníze do ekonomiky bezprecedentním tempem. Na jedné straně to hrála velkou roli inflace, kterou dnes vidíme. Na druhou stranu všechen ten nový kapitál jen tak nezmizel. Na vedlejší koleji čekají miliardy dolarů, připravené vstoupit na trh. Jakmile strach opadne, uvidíme mnohem rychlejší zotavení než při posledním krachu v roce 2018.“

Investujte do Utility

Společnosti poskytující skutečnou užitečnost jsou ty, které je třeba sledovat během medvědího trhu, protože často vedou budoucí býčí běhy. Značky jako SHOPX jsou příkladem platformy založené na Web3, která poskytuje skutečné využití. Tyto týmy dlouhodobě budují řešení skutečných problémů jak v prostoru Web3, tak v prostoru tradičního elektronického obchodování. SHOPX buduje sadu služeb pro e-commerce, která podnikům poskytuje nástroje a dovednosti pro vstup do Web3 prostřednictvím NFT. Řeší problémy v reálném světě, jako jsou padělané produkty, automatizaci inventur, problémy, které podniky stojí ročně stovky milionů dolarů.

Co na nás čeká v budoucnu?

Tržní cykly bitcoinu doposud přesně následovali halving Bitcoinu a na další halving se můžeme těšit mezi červnem a červencem 2024. Díky tomu se očekává, že léta 2022 a 2023 budou poměrně klidné. Předpokládá se, že BTC a ETH si najdou v těchto letech své nové dno, od kterého se budeme moct od roku 2024 odrazit. Stále více subjektů přichází do nového prostředí Web3.0. Vechain nedávno podepsal smlouvu s UFC, protože řada profesionálních sportů a organizací začínají přijímat blockchainovou technologii a reklamu. Poptávka po využití sítě se zvyšuje téměř u všech populárních blockchainů, zatímco regulace se pomalu blíží. Vypadá to, že do roku 2023 a 2024 vstoupíme se skutečnou regulací celého odvětví, což umožní korporacím a právnickým osobám plně se zapojit. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
4/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.