BTC-E a margin trading – hoax, nebo nový byznys model?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Spustí burza BTC-E novou obchodní platformu?

Podle serveru themerckle.com dnes spustila populární burza BTC-E nový server xbtce.cc, pod tímto názvem má údajně fungovat bitcoinová burza zaměřená na pákové obchodování - margin trading. Tedy přímá konkurence burzy Bitfinex.com, nebo OKCoin.

Jde ovšem o neověřené zprávy, které se poprvé objevily dnes odpoledne na bitcoinovém vlákně Redditu, s odkazem na reklamní link btc-e, který byl aktivní pouhých několik minut. Jakmile tuto zprávu uživatel redditu fiat4lyfe zveřejnil, stránka xbtce.com byla buď odstraněna, nebo "spadla" pod masivním náporem zvědavců. V současné chvíli zde najdete jen klasické oznámení: HTTP Error 503. The service is unavailable.

V době, kdy bylo možné na stránky vstoupit, zde mělo být k vidění následující oznámení:

xbtce margin trading

Layout stránky xbtce.cc a samotné obchodování má vypadat takto:

burza xbtce.cc a btc-e

BTC-E je jedna z nejstarších kryptoměnových burz, na které se kromě bitcoinu obchoduje také s některými altcoiny - Litecoin, Namecoin a Peercoin jsou ty nejznámější. Ačkoliv je vlastnická struktura dost nejasná, burzu mají údajně ovládat dva ruští majitelé a servery jsou lokalizovány v Bulharsku, jedná se o velmi oblíbenou a populární službu, hojně využívanou nejen ruskými tradery, ale i mnoha spekulanty z celé Evropy. Unikátní je také "trollbox", chatovací okénko, které je často zábavnější než samotné obchody..

Spuštění podobné služby s možností shortování a margin tradingu, navíc s novým a vylepšeným API, by zcela jistě mělo vliv na zvýšení obchodních objemů a dalším nárůstu uživatelů. Zatím však není jisté, jestli se skutečně jedná o expanzi BTC-E a nový obchodní model, demo provoz, nebo pouhý hoax a možný tah konkurence. Počkejme pár dní...

zdroj: themerckle.com [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.