Braintree – PayPal a eBay jednají o platbě bitcoiny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Dceřinná společnost eBay a PayPal blízko integraci bitcoinu

Pozitivních zpráv není nikdy dost. Po nedávném oznámení jedné z největších počítačových společností - Dell a nejnověji také největšího poskytovatele satelitního TV vysílání v USA - Dish, přicházejí na bitcoinovou scénu další obchodní giganti.

Podle včerejšího vydání Wall Street Journal je integraci bitcoinových plateb velmi blízko Braintree - dceřinná společnost PayPal a eBay. Braintree poskytuje platební software řadě populárních mobilních aplikací, včetně takových, jako je Uber,  Airbnb, nebo GitHub. V loňském roce byl jeho obrat více než 12 miliard dolarů, z toho 4 miliardy prostřednictvím mobilních aplikací. Své služby nabízí ve 40 zemích a ve 130 různých měnách.

Braintree jedná s Coinbase

Wall Street Journal ve své zprávě uvádí, že Braintree absolvoval již několik jednání s Coinbase a dalšími zpracovatelskými společnostmi, které by mohly poskytnout svůj software k bitcoinovým platebním procesům a transakcím. Žádné konkrétní dohody však zatím uzavřeny nebyly. V každém případě je to však významný posun v tom, jaké zprávy např. PayPal v poslední době vypouštěl do světa.

PayPal vidí v bitcoinu budoucnost

Jakkoli se současná jednání netýkají přímé integrace bitcoinových plateb do systému PayPal, vše se může v blízké budoucnosti změnit. John Donahoe, šéf on-line tržiště eBay, které PayPal nyní vlastní, se o virtuálních platbách kryptoměnami vyjádřil jako o prakticky nevyhnutelné záležitosti. V nedávných rozhovorech pro média integraci bitcoinu přímo do PayPal zmínil jako proces, o kterém se velmi vážně uvažuje, překážkou jsou zatím různé nedořešené legislativní otázky.

Uber taxi a bitcoin - co mají společné?

Bitcoin má jako každá revoluční novinka mnoho odpůrců, v tom je podobný i službám jako jsou klienti Braintree -  Uber taxi a Airbnb, které se setkávají s houževnatým odporem společností zavedených v taxi službách a hotelnictví. Avizovaný vstup Braintree do segmentu decentralizovaných měn by však byl pro bitcoin dalším důležitým krokem ke zvýšení jeho důvěryhodnosti.

Zdroj: Wall Street Journal, CoinDesk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.8/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.