BitPay nabízí obchodníkům nově své služby zdarma

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Jeden z předních a světově nejvyužívanějších poskytovatelů platební brány pro obchodníky, kteří přijímají bitcoin - Bitpay- oznámil zavedení nového cenového plánu. Základní služby bude od nynějška poskytovat obchodníkům zdarma a neomezeně.

Nový cíl - milion obchodníků do konce r. 2016

Tento cenový plán nabízí obchodníkům neomezené použití jakýchkoliv pluginů, API nebo aplikací z knihovny Bitpay a také přístup k e-mailové podpoře.

Dosud si Bitpay za tyto základní služby účtoval 30 USD/měsíc, do výše obratu 10.000 USD denně. K tomu transakční poplatky cca 0,8% - nyní jsou veškeré převody bez poplatku.

Výkonný ředitel BitPay, Tony Gallippi toto oznámení uvedl jako součást ambiciozního plánu společnosti pro příští období:

"Stanovili jsme si cíl získat 1 milion obchodníků do konce roku 2016. Když jsme v roce 2011 začínali, viděli jsme příležitost ulevit obchodníkům od mezibankovních a karetních transakčních poplatků. Tím, že nyní nabízíme základní cenový plán, který je zdarma, bez omezení a navždy, dáváme obchodníkům další důvod k nadšení pro bitcoin."

Složitější programy s integrovaným účetnictvím a dalšími funkcemi pro větší společnosti a obchodníky zůstávají na současné cenové úrovni.

Raketový růst a nové investice

BitPay má nyní ve své síti více než 10.000 společností a platforem,platební brána bitpay které přijímají bitcoin jako platební metodu - včetně WordPress, Nevegg,  Shopify, WooCommerce a dalších. V loňském roce také dosáhl tržby 100 milionů dolarů za všechny platby, které se prostřednictvím této služby uskutečnily.

Oznámením své nové cenové strategie se tak společnost vrací k zaměření na svoji hlavní službu, v poslední době totiž BitPay věnoval hodně úsilí na vylepšení svých klientských platforem.

V červnu 2014 získal BitPay na svůj další rozvoj rekordní investici ve výši 30 milionů dolarů, mezi investory patří např. AME Cloud Ventures (zakladatel Yahoo Jerry Yang), Founders Fund zakladatele Paypalu Petera Thiela a sir Richard Branson, majitel Virgin Galactic, která také patří mezi prestižní zákazníky.

Mezi hlavní konkurenty BitPay patří především provozovatel mobilní peněženky a obchodní platformy Coinbase, která nyní také nevybírá transakční poplatky - do výše obratu 1 milionu USD. Mezi její zákazníky patří např. cestovní kancelář Expedia, nebo celosvětově třetí největší počítačová firma Dell.

Přibližně 30% svého obratu uskutečňuje BitPay v Evropě. Podle Tony Gallippiho se tak nyní bude společnost zaměřovat na získání dalších investorů právě zde.

Zdroj: CoinDesk

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.5/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.