Bitcoin kurz – analýza. Nekonečné vyčkávání na pozicích

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"] Bitcoinové trhy byly minulý týden značně klidnější a volatilita nízká. Ceny bitcoinu sice po pátečním výprodeji opět vyšplhaly k 417 USD, žádný velký zázrak to ale není. Přitom za zdánlivým klidem může být značná nervozita. Nepoznáme totiž, zda traderům cena vyhovuje (takže probíhá normální "nepádivé" obchodování, kdy nabídka je v rovnováze s poptávkou) a nebo nevyhovuje ani jedné straně, ale oba tábory se bojí jít do větší akce.

Kdo rozpohybuje kurz bitcoinu?

A tak dochází k tzv "pozičnímu obchodování" (ironie), obchodníci jsou prostě zabarikádovaní na určitých cenových pozicích a čekají, až jejich nabídky někdo vezme. A pan "někdo" jaksi nikde. Je to vidět na relativně plnějším orderbooku (třeba na Bitfinexu, mimochodem, prodávající jsou v mírné převaze) a na stále vysokém "jalovém" volume u čínských burz (v Číně se běžně neplatí za směnu, takže lze během dne lze i s jedním bitcoinem udělat obrovské volume pomocí robotů a vysokofrekvenčního obchodování).

Co je příčinou tohoto stavu nám ukáže graf:

bitcoin kurz březen 2016

Je vidět, že na lepší časy se rozhodně neblýská. Cena bitcoinu je už několik měsíců zamknuta v trojúhelníku a zřejmě ho nehodlá opustit. Budeme to muset přetrpět až na samou špičku, kam nás dotlačí čas.

To že se objevil tento trojúhelník, má samozřejmě svůj důvod. A tím je právě ona nervozita, ten souboj mezi prodávajícími a kupujícími, který nakonec určitě nějak dopadne, ale to se prostě předpovědět nedá. Kdyby bylo rozhodnuto, byla by cena bitcoinu dávno někde jinde. Nás bude zajímat, kudy graf opustí trojúhelník, zda nahoru nebo dolů.

Cesta nahoru by mohla znamenat posilování bitcoinu teoreticky až k ceně 650 USD. Při pohybu dolů lze očekávat silný propad až k ceně 300 USD. Do té doby lze maximálně očekávat souboj uvnitř území a v nejbližší době bych viděl růst k ceně kolem 435 USD a test horní hranice území. Tento vývoj také potvrzuje channel, který vymezují fialové linie. Tento channel se často opouští na opačné straně, než do něj bylo vstoupeno.

Ethereum

Kurz ETH/BTC podle mého názoru ukončí růstové období a Ethereum zažije období vybírání zisků. V případě spořádaného výprodeje očekávám propad pod 17mBTC. Může ale dojít k dumpingu podobného ražení, jako nedávný pump-dump na Litecoinu. Pak bych to viděl na ceny kolem 4-8 mBTC.

ethereum cena březen 2016

Bitcoinové burzy a hloubka trhu

Oproti minulému týdnu stoupl počet shortů na Bitfinexu o cca 1700 BTC, což není hodně. 1,5 mil USD bylo vráceno poskytovatelům likvidity, o další není zájem. Ani tady tedy žádná velká nápověda, jen několik drobných traderů zřejmě očekává pokles.

Hloubky trhu: Bitstamp - 4:3 kupující, BTC-E plichta, Bitfinex taky plichta, BTCChina rovněž v paritě, Kraken - 2:1 prodávající.

Doporučení: je možné být v pozici, ale spíš bych asi počkal. Pokud už držíte bitcoiny, tak hlídat spodní hranu trojúhelníku (a při překročení bych je prodal). Pokud naopak držíte dolary, hlídal bych horní hranu trojúhelníua.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC Henry Burrows

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.