Bitcoin dosáhl zajímavého milníku, když byl vytěžen 800 000. blok. Zde je několik zajímavých statistik

Bitcoin dosáhl zajímavého milníku, když byl vytěžen 800 000. blok. Řada lidí se rozhodla podívat na to, jak si bitcoin do této chvíle vedl. Jedním z nich je i James Check, hlavní on-chain analytik společnosti Glassnode. Ten na Twitteru vytvořil zajímavé vlákno plné postřehů a informací o dosavadním vývoji bitcoinové sítě. V sérii Tweetů se James Check věnoval různým aspektům bitcoinu a oslavoval růst a úspěch krále kryptoměn.

Bitcoin, poplatky, uživatelé a provoz na síti

Podle analýzy Jamese Checka bylo do 800 000. bloku vytěženo celkem 19,44 milionů bitcoinů. Z tohoto počtu obdrželi 268 700 bitcoinů na poplatcích těžaři. Celkové příjmy těžařů činí ohromujících 52,6 miliardy dolarů, přičemž většina prostředků pochází z odměny za vytěžený blok (94,5 %) a pouze malá část z poplatků (5,5 %). Další data ukazují, že až 7,5 % ze všech vytěžených bitcoinů nebylo utraceno od prvního zalistování bitcoinu na burze v roce 2010. Jedná se zřejmě o ztracené bitcoiny nebo prostředky dlouhodobých držitelů. V posledních měsících se objevuje stále více peněženek starých deset a více let, které po dlouhé době neaktivity najednou přesunou všechny své prostředky. James Check dále hodnotí držitelé bitcoinů. Podle jeho dat je 14,5 milionů bitcoinů (74,6 %) drženo mimo burzy na peněženkách dlouhodobých držitelů. 2,68 milionů mincí mají ve svém vlastnictví krátkodobí držitelé a 2,25 milionů mincí je na burzách. Na celé vlákno se můžete podívat zde:

Zajímavou metrikou je také přehled UTXO, kterých je aktuálně v bitcoinové síti 163,6 milionů. V historii bylo vytvořeno celkem 2,44 miliardy UTXOs a 2,275 miliard jich bylo utraceno a zničeno. S tvorbou UTXOs samozřejmě souvisí také transakce a jejich objemy. Do 800000. bloku bylo předáno pomocí bitcoinové sítě celkem 8,37 miliard bitcoinů, což odpovídá průměrně 10,5 tisícům bitcoinů na každý jeden blok. V přepočtu na dolary se pomocí bitcoinové sítě od začátku provozu předalo 109 bilionů dolarů, tedy průměrně 137 milionů dolarů na každý blok. V bitcoinové síti bylo potvrzeno 867 milionů transakcí, což představuje přibližně 1084 transakcí na jeden blok. Společně s celkovým objemem transakcí můžeme říci, že průměrná hodnota jedné transakce je 126,5 tisíc dolarů. A chybět nesmí také další oblíbená metrika, kterou je celková velikost blockchainu. Při vytěžení 800000. bloku měl celý blockchain 497 GB. 

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.