Bitcoin Cash a ring volný – kdo vyhraje? Analýza

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Asi by to nebyl Bitcoin, kdyby nebyl plný zvratů. ... tak počkat, tohle jsem psal už minule... To ovšem na věci nic nemění. Zvraty byly a to dost zásadní.

Odložení SegWit2x poslalo cenu bitcoinu dolů

Asi nejvíce trhem zahýbalo odložení SegWit2x. Proč to? No, tvůrci, nebo spíš propagátoři a příznivci prostě došli k názoru, že takový zásadní fork by Bitcoinu jen uškodil, zejména pokud by jej nepodpořilo tolik těžařů. Pár hodin po vydání odkladu se však na internetu začaly objevovat zprávy jiných příznivců, kteří začali tvrdit, že fork přesto bude. Těžko říct, uvidíme. Rozhodující je, co to udělalo s cenou bitcoinu. Nejprve si na čínských futures uvědomili, že po odvolání forku zřejmě nedojde k tolik očekávanému poklesu ceny BTC a tak srovnaly cenu s okolním světem. V té době byl rozdíl mezi spotem a čtvrtletními futures víc jak 500 USD směrem dolů. Toto prudké zvýšení ceny na čtvrtletkách zřejmě vzbudilo některé roboty, kteří začali růst ceny kopírovat a vytlačili tak cenu bitcoinu až k 7900 USD. Následný vývoj však ovlivnili spekulanti, kteří, vědomi si toho, že jejich toužebně očekávaná (další) dividenda bitcoinu byla zrušena, začali se bitcoinu zbavovat. Už pro ně prostě nemá cenu. A tak začala cena Bitcoinu padat a od čtvrtka se propadla z průměrných 7400 USD až na dnešních 6160 USD a vypadá to, že propad zatím nekončí.

Hype na Bitcoin Cash

Zajímavé je, že zejména během soboty výrazně posílily bitcoinové "odštěpky" a to nejen Bitcoin Cash, ale i Bitcoin Gold. Můj názor je takový, že jde o uměle vyvolaný HYPE, možná dokonce s cílem realizovat strategii PUMP&DUMP, jinými slovy současné stoprocentní růsty na obou sh... pardon odštěpcích jsou jen důsledek manipulace s cenou ve snaze nalákat spekulanty, kteří houfně opouštějí bitcoin, zklamaní z toho, že nic nebude. Prosím, raději se držte dál. O bitcoinových odštěpcích by se dalo napsat spoustu. Za sebe napíšu, že z hlediska technologie nepřináší nic nového, žádný vývoj, naopak, jsou krokem zpět. Bitcoin Cash pouze zvětšuje blok, aniž by řešil palčivé problémy Bitcoinu, které v zásadě vyřešil SegWit. Bitcoin gold pouze změnil těžební funkci, což není nic, co by v tuto chvíli bylo zásadní pro Bitcoin. Dost řečí, pojdme si malovat grafy. kurz bitcoinu listopad analýza Pokud se ptáte, kam to až může padnout, tak jsem vám to na grafu vyznačil. Čistě teoreticky se můžeme podívat až na 5110 USD, což je poslední minimum potom, co bitcoin navštívil pásmo 5000 a výše. Od té doby jsme žádnou velkou korekci neměli. Podle mého názoru se však bude cena pod 6000 USD postupně rovnat a případně otáčet, pakliže se tam vůbec dostane. Pokud je to celé pod vlivem manipulace, pak bych očekával korekci této korekce Doporučuju s nákupem počkat do pásma 5000-6000. Výše se nakupovat nevyplatí. Prodej - pokud jste neprodali, tak zatím neprodávejte.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKEX futures, tamní top traders sází na long v poměru (53:44) hlasů a co do oběmu 35:18 Bitfinex má shorty a long v rovnováze (21:21) Dolary pro long pozice lze získat z úrok kolem 0.1%, stejně jako minulý týden. Bitcoiny si lze půjčit za 0,03% za den, což je mírný nárůst (z 0,025% minulý týden) Doporučení: Zatím neprodávat, dokupovat spíš pod 6000 USD Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.