Bitcoin analýza: V bullrunu je investiční génius každý

Bitcoin opět na cestě nahoru 

Po druhé mírné korekci nynějšího bull marketu se dal bitcoin opět na cestu směrem vzhůru. Cenový růst nadále značí, že zájem o nákupy je velký, a to jak ze strany retailu, tak i ze strany institucí. Právě to je hlavním důvodem pro velmi mírný průběh korekcí. Obě korekce byly rychle skoupeny, a to v řádu týdnů.  BTC týdenní graf březen 2021 Týdenní graf nám ukazuje, že jsme stále ve fázi teprve druhé korekce, ačkoliv se podle grafu blíží ke svému konci. Hlavním rozdílem od minulého bull marketu je absence větších korekcí. Bull run z roku 2017 měl obvykle korekce, které šly až k hladině 20 WMA. Jak je vidět, tak se k modré linii nyní ani nepřibližujeme.  Hranice 20 WMA je nyní na hodnotě 32 000 dolarů. S hranicí 20 WMA je nicméně potřeba nadále počítat, protože se jedná o signifikantní cenovou hladinu. Případný pokles k 20 WMA by měl nyní velikost 40% poklesu ceny. Tlak na nákup je ale nyní stále velký a zdá se, že budeme pokračovat směrem nahoru.  bitcoin detaily korekcí denní graf Pokud se podíváme na denní graf, tak uvidíme detail obou korekcí. První korekce trvala z technického hlediska 31 dní a cenový propad dosáhl velikosti 31%. Nynější korekce je menší a rychlejší.  Korekce, ve které se nacházíme, prozatím trvá pouhých 17 dní a propad byl o velikosti 26%. Zdá se tak, že máme před sebou zrychlování trendu. Jako logická varianta se nyní jeví pokračující vzestup a následný příchod větší korekce k 20 WMA. Takováto korekce by nyní ovšem měla spíše podobu kratšího bear marketu.  Je důležité si uvědomit, že bitcoin a ceny kryptoměn obecně jsou ve vysoce exponované fázi a masivní korekce i pokračující růst jsou tak jednoznačné možnosti, se kterými je potřeba počítat. Z krátkodobého hlediska se nicméně zdá, že tlak na nákupy nepolevuje a prozatím pokračuje bláznivá jízda dál. 

Ethereum se odrazilo od posledního supportu

Ethereum jako druhá největší kryptoměna následuje Bitcoin, i když prozatím se cena chová velmi opatrně. Po průrazu předchozího ATH Etherea došlo také na korekci, která ovšem respektovala předchozí ATH jako support a právě od této hladiny se nyní cena odrazila.  eth návrat po korekci Jak je vidět na grafu, tak ETH v minulých týdnech atakovalo dlouhodobě předchozí ATH. Po průrazu došlo na korekci , která se zastavila právě na hranici supportu z předchozího ATH (cca. 1430 USD).  Ethereum je tak krok za Bitcoinem a nyní se zdá, že se takzvaně chystá do neprobádaných vod nad poslední ATH. Tím se Ethereum dostane do price discovery módu, o kterém jsme psali v minulé analýze a který je obvykle vysoce volatilní a zároveň bez rezistencí a supportů poměrně divoký.  Ethereum podobně jako Bitcoin vykazuje známky síly. Jakožto největší reprezentant altcoinové scény tak napovídá většímu trendu. Pokud bude bull market pokračovat bez větších korekcí, tak se s největší pravděpodobností dostaneme do situace, kdy začne padat BTC dominance.  bitcoin dominance březen 2021 BTC dominance klesá v bull marketu pomocí jednoduchého mechanismu a tím je fakt, že altcoiny prostě rostou díky nízkým kapitalizacím rychleji než velké BTC. 

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

Jak je vidět na grafu BTC dominance, tak se utvořila formace double top a nyní opět tržní dominance BTC klesá. Trend posledního roku je tak mírný pokles. S pokračujícím bull runem a příchodem nových retail investorů má BTC dominance tendenci klesat rychleji.  Za tímto jevem opět stojí triviální logika. Noví retail investoři nemají risk managment a nebojí se vstupovat do menších projektů s tím, že se snaží rychle zbohatnou. V bull marketu je totiž každý investiční genius a v podstatě tak roste extrémně rychle chamtivost na trzích.  

On-chain analýza - Největší akumulační zóna od 11 000 USD

Pokračující akumulace je hlavním sdělením on-chain analýzy. Je nicméně překvapivé, jak silná akumulační vlna nyní přichází. Oblast mezi 45 000 a 47 000 USD se stala největší akumulační zónou od doby, kdy byl BTC na 11 000 USD.  bitcoin indikátor URPD Indikátor URPD v podstatě ukazuje, na kterých cenových hodnotách probíhá pohyb mincí. Jelikož se jedná pouze o pohyb mincí v určitém cenovém pásmu, tak je interpretace údaje složitější. Proto si musíme vzít na pomoc další graf, kterým je počet BTC na burzách. úbytek bitcoinů z burz graf  A zde již vidíme, že za poslední týden ubylo z burz přes 35 tisíc BTC. Graf URPD lze tak interpretovat jako období masivní akumulace. Pokračující úbytek BTC z burz i nadále značí, že poptávka po bitcoinu je moc velká a v podstatě jen relativně nízké procento držitelů BTC je nyní ochotno prodávat. Nedostatek prodávajících a masivní nárůst nakupujících logicky vede k rostoucí ceně bitcoinu a altcoinů, které s sebou Bitcoin táhne směrem up.  bitcoin prodejní pozice těžařů neutrální Po silných prodejích ze strany těžařů vidíme navrácení do neutrální pozice. Těžaři v posledním týdnu neprodávají, ale také neakumulují BTC. Těžaři tak nyní působí spíše neutrálně. Nejeví větší zájem prodávat, ale zároveň ani neakumulují výraznější množství BTC. To lze opět interpretovat jako spíše pozitivní zprávu a očekávání dalšího vzestupu ze stran těžařů. Ti již ovšem nejsou tak optimističtí, aby více akumulovali. hodl bitcoin graf  Tlak na prodej nicméně přichází od dlouhodobých hodlerů. Ti od překročení předchozího ATH průběžně prodávají. Jak je nyní vidět, tak i hodleři zpomalili tempo svých prodejů. Za tím pravděpodobně stály právě mírné korekce. Hodleři chtěli nejspíš prodávat na topech a při korekcích opět přikupovat.  Jenže korekce jsou na bull market nezvykle mírné a tudíž i hodleři utlumili své prodeje. Před sebou tak máme opět obrázek trhu, kde prakticky nikdo nechce prodávat a naopak se na trh ženou instituce a retail investoři.  Bitcoin a kryptoměnový obecně je tak nadále zavalen poptávkou. Ačkoliv se nyní jeví jako jasný trend směr nahoru, tak je potřeba si uvědomit, že trh se nachází v neuvěřitelné míře chamtivosti. V případě větší korekce může rychle přijít masivní panika a ceny se mohou skokově propadnout, až investoři vystřízliví z šílených zisků. Základem je tak nadále udržovat kvalitní risk managment, postupně vybírat zisky pro hodlery a pro nově vstupující je potřeba, aby chápali, že přicházejí do naprostého tržního šílenství a finanční bubliny.  [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.