Bitcoin analýza – ovládne trh sekundární akumulace?

Tržní situace u kryptoměn je stále stejná jako tomu bylo u minulého týdne. Cena BTC, která je rozhodující, se stále pohybuje mezi 30 - 34 tisíci dolary za Bitcoin. V rámci tohoto cenového rozsahu se utvořila druhá nejvíce obchodovaná oblast v historii BTC.  Máme za sebou také kapitulaci připomínající událost, ale nakonec se spíše jeví, že šlo o známý vzorec Bart, kterým velcí hráči testují likviditu na trzích.  typický bitcoin Bart Na hodinovém grafu nicméně došlo k velmi rychlému vykoupení dipu a ceny se vrátily na původní hodnoty. O den později podpořil Elon Musk trh tím, že prohlásil, že Tesla opět brzy začne přijímat BTC a cena bitcoinu se tak nejen vzpamatovala, ale také začala mírně stoupat. Z velkého hlediska ovšem hodinový graf nic neznamená a proto je potřeba se podívat na větší časové rámce.  denní graf bitcoin červenec 2021 Na denním grafu nynějšího roku můžeme vidět dva klíčové klouzavé průměry. 200Day (modrá) a 50Day (zelená) moving averages. Jak je vidět, tak 50-day MA sloužilo jako support ceny pro finální fázi dosavadního růstu. Po průrazu se z 50-day MA okamžitě stala rezistence. Průraz ceny šel až pod 200-day MA, která chvilku sloužila jako rezistence a silný pokles 50MA vytvořil další rezistenci, která nyní tlačí cenu dolů. Prvním dobrým znakem pro obrat z klesajícího trendu tak musí být rozhodný průraz nad 50-day MA a následně vytvoření opory z této hladiny. Do té doby jsme v technickém bear marketu. týdenní graf bitcoinu červenec 2021  Na týdenním grafu je pak vidět, že cena momentálně bojuje s 50 weekly moving average. Nejčernější a zároveň myslitelný scénář je nyní i sestup k 200 WMA. To by byl katastrofální propad. Minulost nicméně ukazuje, že je možný a předchozí bear market 200 WMA respektoval jako finální support a to hned dvakrát. 

On-chain data

Pro navrácení se k růstové tendenci existují dvě hlavní a rozdílné hybné síly. To je novinka, kterou přinesl letošní bull market. V první řadě jsou to běžní malí investoři, kteří jsou nyní ovšem v poměrně velkých ztrátách. Druhou skupinu pak tvoří institucionální investoři. Obě tyto skupiny mají sami o sobě šanci obrátit trend. bitcoin zisky ztráty Jak je vidět na grafu výše, tak momentálně je 33% celkového objemu BTC ve ztrátě, což je problém, který stojí před skupinou primárně běžných investorů, kteří nakupovali BTC v hypu a nyní jsou tak říkajíc pod vodou. Malí investoři se tak nyní budou více bát investovat, protože jejích investice si nevedou dobře. OTC bitcoin HODL Institucionální svět také jeví známky významného ochlazení. Over the counter tradingové služby (OTC) navyšují své holdingy, což znamená, že velcí investoři momentálně také prodávají, i když spíše mírně. Purpose Bitcoin ETF Jak ukazuje také případ kanadského ETF Purpose, tak přílivy i odlivy BTC z daného ETF jsou v podstatě neexistující, což značí ochlazení zájmu ze strany velkých hráčů. Zájem na obchodování je nyní velmi nízký.  Grayscale Bitcoin fond Posledním dílem skládačky je pak Grayscale fond, který se dlouhodobě obchoduje v mínusu proti cenám na běžných burzách. To opět značí nezájem větších hráčů investovat na těchto cenách. 

Z dat tak vyplývají 4 klíčové body:

  • Institucionální zájem je velmi nízký, jak ukazují Grayscale a Purpose. 
  • Cena se nyní pohybuje v dolní části oblasti s vysokým on-chain volume a propad pod tuto oblast může být velmi bolestivý.
  • Aktivita na sítích a trzích obecně poklesla.
  • Velká část investorů nadále realizuje ztráty, i když v podstatně menší míře, než v předchozích týdnech. 
Předchozí data vypovídají a velice nepříjemné tržní situaci, ale za fasádou paniky se formuje další vlna hodlerů a staří hodleři, jak se zdá, přikupují opět.  bitcoin pokles utrácení graf   Na předchozím grafu vidíme signifikantní pokles v utrácení BTC a naopak nárůst přijímání Bitcoinu novými entitami (držitelé peněženek). Celkově je tak nyní trend akumulační a to je dobrá zpráva.  úbytek bitcoinu akumulace Druhou významně dobrou zprávou je úbytek BTC na burzách. Po masivních prodejích z posledního propadu vidíme opět tendenci k akumulaci, která se pozná tak, že investoři stahují své BTC z burz.  akumulace bitcoinu těžaři graf A do třetice všeho dobrého zde máme akumulaci (opětovnou) ze strany těžařů, kteří akumulují v očekávání vyšších cen. 

Závěr

Ačkoliv se nynější situace zdá velmi beznadějná, tak se jeví první známky toho, že by trh mohla ovládnout sekundární akumulace. Pokud nepřijde větší vlna panických prodejů (a potenciál pro takovou situaci zde je, díky velkému počtu mincí ve ztrátě), tak se dá předpokládat, že nás přes léto čeká dělší pohyb do strany a ideálně pokračování růstu. 

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Spekulujete také na altcoinech?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

V případě panických prodejů ale nyní stojíme na hranici propasti, která je hluboká až ke 20 000 USD za Bitcoin. Proto je potřeba být extra opatrný s novými kroky. Pomalá akumulace se jako vždy nicméně jeví rozumně.  [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.