Bitcoin – analýza. Nakupujte po menších částech

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Těžké je bitcoinové věštění...

Málokdo si uvědomuje, jak obtížné je dělat věštce a v pravidelných relacích předpovídat budoucnost, hlavně proto, že ne vždy je situace tak jasná a přehledná. Asi těžko může jen tak prohlásit "dnes ne, hvězdy nemají správnou polohu". Bohužel to samé se dá říct i aktuálním stavu bitcoinu na burzách. I přesto vítejte u další pravidelné technické analýzy.

Své pozice uzavírejte včas

Minulý týden se očekával zlom někde pod $250 a odraz od trendové linie dolu. Nestalo se tak a v pondělí 26.ledna se cena bitcoinu vyšplhala až k $315. Každopádně i přesto jsem byl přesvědčen, že to je těžko udržitelný stav a velice rychle se musí cena vrátit poslušně pod trendovou linii. Dokonce ještě v neděli jsem zde v diskuzi upozorňoval na to, že se cena může "utrhnout", ale rozhodně jsem nedoporučoval nakupovat, protože to bude jen dočasná záležitost. Má slova se nakonec potvrdila a během týdne bitcoin oslabil o cca 28% a v době psaní článku se drží lehce pod $230. Vydělat mohli jen ti, co při ceně nad $300 uzavřeli své pozice otevřené od cca půlky ledna. (max zisk přes 80%!)

Trading_view_30_1_2015V příštím týdnu by se bitcoin měl obchodovat zhruba na stejných cenách jako dnes. Na grafu je prostor znázorněn jako trojúhelník. Ten ovšem zahrnuje i ceny pod $200, takže počítejte s tím, že i tam se můžeme krátkodobě podívat. Do grafu jsem dokreslil i pravděpodobný průběh, který se opírá o podobnou situaci z listopadu předchozího roku. Kroužkem jsou označeny ony podivné vrcholy s krátkodobě překračující trendovou linii. Lze předpokládat, že budoucí vývoj bude obdobný.

Čeká nás nějaký růst? Slyšeli jste o březnu 2015?

Čekání na obrat už poslední dobou vzdávají největší "trpělivci". Má bitcoin vůbec potenciál začít dlouhodobě růst? Nebo nás čekají dvojciferné nebo dokonce jednociferné ceny? Na TradingView se objevují předpovědi, že k obratu by mohlo dojít někdy v březnu, po překročení současné trendové linie. Tak uvidíme . I tak nedoporučuji se vrhat do bezhlavých nákupů a celou investici si rozdělit do menších nákupů na delší období. Žádný rychlý pump k tisícovce rozhodně neočekávejte. Pokud se má cena bitcoinu zvedat ze dna, pak to bude cesta velice pomalá a zdlouhavá.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.