Bitcoin – analýza. Kdy překonáme hranici 600 dolarů?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Po delší době stagnace kurzu bitcoinu přišlo dlouho očekávané oživení trhu. Naplňují se tak předpovědi z předchozích analýz a  série pozitivních zpráv ukončila dlouhodobý sestupný trend.

Nový růst o desítky procent

Bitcoin se dlouhých 7 týdnů držel těsně nad silným supportem na vyprodaném trhu s nejnižším RSI od r. 2012. Za poslední týden se však kurz zvýšil o více než 30% a zastavil se na nedělních 593,48 $ !

bitcoin graf růstu

Z dlouhodobého hlediska je to jasné odražení ode dna sestupného trendu a lze předpokládat pozvolný růst kurzu bitcoinu na 700 $ a výše. Nejbližší silná rezistance čeká kolem hranice 750 USD, po jejím překonání však můžeme očekávat další růst na 900 $ a přes tisícidolarovou metu na nová dlouhodobá maxima.

Bitcoin - krátkodobý výhled na dny

Ačkoliv se dá pro nejbližší dny očekávat testování odporu kolem kurzu 700 - 750 USD, je nutné upozornit na některé indikátory, které ukazují na možné zpomalení současné rychlé křivky růstu a vysokou pravděpodobnost několika korekcí v polovině tohoto týdne.

Na denním grafu je vidět, jak nedělní špička maxima 593.48$ překonala cenu 590$ z 22.3 - 27.3.2014.

Další růst na 640 - 650$ a 700$ je pravděpodobný, ale denní graf také ukazuje, že aktuální cena 565 - 593$ je na horní hranici Billingerova pásma a RSI i StochRSI na denním grafu se blíží k hodnotě 80 -  to ukazuje na překoupený trh po rychlém růstu.

Někteří obchodníci tak zřejmě využijí současný 30% nárůst ceny a bude pro ně dobrou příležitostí pro uzavření krátkodobých pozic.

bitcoin analýza kurzu

Po překonání hranice posledního maxima tak lze pro nejbližší dny očekávat aktuální  růst nejdříve na 630 - 650 $/BTC a dále dle výše uvedeného dlouhodobého vývoje.

Bude-li tato hranice nadále odolávat, může být při korekci na 0.382 Fibonacciho úrovně vhodná cena pro nákup od 550 $ - 537 $ se stop pozicí 536.90$.

O dalším vývoji kurzu BTC si nadále můžete přečíst na tomto místě v pravidelných analýzách, nebo v e-mailovém zpravodaji, kde se můžete zdarma přihlásit k odběru novinek.

Zdroj: Bitfond.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.