Bitcoin – analýza. Jak využít dump – propad ceny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Dumpy přichází neočekávaně. Zkuste je využít

Jistě jste si všimli, že velké propady ceny bitcoinů v posledních měsících vždy začínají podivným panickým výprodejem, kterému se obecně říká "dump". Dumpy znesnadňují jakoukoliv technickou analýzu, protože zpravidla přichází nečekaně a v obrovském objemu. Může to být přitom akce jediného hráče s velkým kapitálem, jehož motivací je právě profitovat na následujících panických výprodejích, které jsou buď důsledkem realizace příkazů stop-loss, nebo nervozity nezkušených traderů. Poslední dobou se ale ukazuje, že tyhle dumpy lze využít, chce to jen umět chytit nejnižší cenu, nakoupit a pak chvíli počkat, až cena stoupne díky následné rychlé korekci a tam bez otálení všechno prodat.

Pokud sledujete graf ceny bitcoinu na podrobnějších měřítcích, než je jeden den, uvidíte spoustu těchto dumpů a nevypadá to přitom moc optimisticky. Je třeba si ale uvědomit, že v poslední době kurz bitcoinu klesá jen kvůli dumpům, jinak buď roste, nebo "jde do boku". V denním měřítku se ale neděje nic nečekaného. Tak jak jsem předpokládal v minulé analýze, cena se vyvíjí víceméně očekávaně. Pojďme se tedy podívat na příští vývoj.

Bitcoin analýza 6.2.2015
Současný propad až k nejnižším 166 USD a následná krátká korekce se zatím pohybuje v sestupném obráceném klínu. Tyto obrácené klíny - které mají svou užší část v minulosti a širší část v současnosti, jsou zpravidla předzvěstí obratu, pokud by opravdu došlo k překonání horní trendové linie na několik dní, mohl by se objevit prostor k návratu na úrovně kolem 300 USD.

Na druhou stranu, stále tu hrozí možnost testování nejnižších úrovní 166 USD a při neúspěchu až propad na úroveň 116 USD. Což je zatím asi nejpesimističtější předpověď. Za současného stavu totiž jakékoliv nižší cílové úrovně vychází v záporné části grafu a to hlavně díky obrovské volatilitě. Proto je současný stav vhodný maximálně pro krátkodobé spekulace (které mohou být vysoce výnosné, avšak stejně vysoce rizikové) a dlouhodobé nákupy radím odložit na později.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.