Bitcoin – aktuální analýza. Laťka kurzu se posunuje

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

V minulé analýze kurzu bitcoinu jsme se věnovali odhadům, kdy se otočí sestupný trend a zda současný stav znamená stabilizaci před očekávaným vzestupem.

Úroveň podpory se zvyšuje

Mezitím došlo ke krátkodobému vzestupu na dosavadní týdenní maximum 459.24$ (v neděli na Bitstamp) a bitcoin ještě otestoval i spodní hranici supportu kolem 430 $ - nastavená "laťka" podpory se tak zvedá o cca 10 dolarů. Trojúhelník krátkodobého sestupu k hranici supportu by se měl uzavřít během dnešního dne...

analýza kurzu bitcoinu 2014

Než si řekneme o dalším předpokládaném krátkodobém vývoji kurzu, ukážeme si týdenní graf. Na něm je dobře vidět,  že se kurz bitcoinu už 7 týdnů drží těsně nad podporou v pásmu tzv. "silného supportu" 400 - 420$.

bitcoin support 400-420 USD

Taková situace s předpokládaným začátkem vlny vzestupného trendu ovlivňuje i současný krátkodobý vývoj kurzu Bitcoin.

Včera byl např. na Bitstampu vidět prodej 1000 BTC během pár minut - v minulých týdnech by podobný pohyb znamenal většinou pokles ceny 10 - 20%, nyní cena klesla jen o cca 2% (10 $) a hned se zase vrátila k 435 - 440 $.

Na jednodenním grafu vidíme, že pokud zůstane kurz nad tímto supportem 400 - 420$, blíží se s velkou pravděpodobností nejen konec několikaměsíční klesající (korekční) fáze vlny vývoje kurzu bitcoinu, ale také konec několikatýdenního klesajícího trendu od 16.4.2014.

analýza bitcoin kurz 2014

Pro krátkodobý vývoj  je nejzajímavější 4H graf.  Trh je krátkodobě poměrně vyprodaný a pokud bitcoin opustí klesající trojúhelník, může vzestupný trend překonat Ichimoku cloud bez velkého odporu. Potom je tady určitě prostor pro zvyšovaní RSI bez nutných korekcí během několika dní.

Proto je současná cena 430 - 435$ při poklesech stále velmi výhodnou pro nákup bitcoinu při krátkodobém obchodování i pro dlouhodobé investice.

Pokud bitcoin tento trojúhelník ukončí propadem pod poslední "dvojité dno" (cca 430$), testovali bychom opět podporu v pásmu 400 - 420 $, pravděpodobnost tohoto vývoje se však spíše snižuje.

O dalším vývoji kurzu BTC si nadále můžete přečíst na tomto místě v pravidelných analýzách, nebo v e-mailovém zpravodaji, kde se můžete přihlásit k odběru novinek.

Zdroj: Bitfond.com, TradingView.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.