Bitcoin – aktuální analýza. Čekáme na trendový obrat

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]   V posledním komentáři vývoje kurzu byl největší důraz kladen na to, zda se podaří udržet podporu bitcoinu kolem hodnot 400 - 420 $.

Potvrdí se vzestupný trend?

Krátkodobý sestupný trend se zatím zastavil na hodnotě 420,27 $ (kurz Bitstamp), od středy převažující poptávka zvyšuje cenu bitcoinu k dosavadnímu maximu 452 $.

Jestli to však je počínající obrat v trendu, ukáží teprve další dny. Je před víkendem a menší objemy obchodů v závěru týdne obvykle velké zvraty nepřinášejí. Pravděpodobně se dočkáme ještě jednoho testování supportu.

Na jednodenním grafu je vidět nízké Stoch RSI při poklesu ceny ke 420 $, nyní je RSI mezi 40 - 45 $. Ukazuje se tak, že trh v tomto časovém horizontu není "překoupený".

bitcoin kurz 8.5.2014

Na dalším grafu pak vidíme, že se cena bitcoinu dostala nad spojnici nejvyšších hodnot posledního krátkodobého trendu (oranžová linka) a dokonce i nad Ichimoku cloud (poslední 2 svíčky grafu). Takovýto "praporek" by mohl signalizovat začátek nového vzestupného trendu.

analýza kurzu bitcoinu 2014

Opakuje se u bitcoinu scénář z loňského roku?

Na cenu bitcoinu se můžeme podívat i z jiného zajímavého hlediska. Dosavadní vývoj kurzu totiž až nápadně kopíruje "linku", kterou jsme mohli pozorovat ve stejném období loňského roku. Tehdy však vyhnala cenu kyperská krize, následoval propad z 266 až na 50 USD za bitcoin a poté následovalo dlouhé "stabilizační" období.

Letos zařídil propad kurzu jednak pád burzy MtGox a o další se postaraly události v Číně, které nejdříve cenu vytáhly nahoru, aby ji stejně rychle dokázaly dostat o desítky procent zpět.

Existují analýzy, které se podrobně věnují pravidelně se opakujícím obdobím ve vývoji kurzu. Bitcoin je takto sledován od r. 2010 a jedna z analýz sleduje "vlny" a časové smyčky jejich ukončení.

Průměrná doba stabilizace kurzu, respektive korekce od nejvyšších hodnot v "bublině" až po ukončení sestupného trendu je 156 dní.  Ty už od posledního maxima uplynuly a pokud vezmeme v úvahu předchozí období, které trvalo 185 dnů, vychází předpoklad obratu v trendu právě na nadcházející týdny!

Osobně už delší dobu očekávám prudký obrat v trendu. Může mu klidně předcházet ještě nečekaná korekce a propad kurzu, který bude impulsem k velkým nákupům - to nelze vyloučit.

S velkým zájmem však budu sledovat bitcoin na přelomu května a června. A o dalším vývoji kurzu si i nadále můžete přečíst na tomto místě, nebo v e-mailovém zpravodaji, kde se můžete přihlásit k odběru novinek.

zdroj komentáře ke grafům: Bitfond.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.