Království v jižní Asii těží bitcoiny a Elon Musk opět hýbe cenami altcoinů

Bhútánské království je vnitrozemský stát v jižní Asii. Na první pohled se může zdát, že tamní lidé nebudou mít s moderní technikou příliš zkušeností. Opak je ale pravdou. Toto malé asijské království se rozhodlo, rozšířit svou dosavadní těžbu kryptoměn. Bhútánský horský terén s řadou míst se skvělými podmínkami pro výrobu hydroelektrické energie nabízí této zemi ideální prostředí pro těžbu kryptoměn. Země aktuálně dává dohromady fond ve výši 500 milionů dolarů, který bude financovat výstavbu těžebních stanic. Zatímco v Bhútánském království s kryptoměnami teprve začínají, Elon Musk s nimi úspěšně pokračuje tam, kde ke zlosti všech uživatelů Dogecoinu naposledy skončil. Další jeho podivný tweet zapříčinil prudký nárůst ceny altcoinu CULT. Uživatelé tohoto altcoinu samozřejmě považují Muskův tweet za znamení a jasnou záruku toho, že se s mincí CULT bude běžně platit na Twitteru. Cena tokenu se ale propadla na nejnižší hodnotu od spuštění projektu minulý rok. 

Bhútán má jasný plán pro posílení těžby

Přestože Bhútán o svých záměrech s kryptoměnami příliš nemluví, je jasné, že je vše dobře naplánované. Země se rozhodla těžit kryptoměny pravděpodobně proto, že je považují za bezpečnou ochranu proti celosvětové inflaci. Zároveň mohou na těžbě v takovém měřítku samozřejmě náležitě vydělat a poté držet vytěžené bitcoiny, které porostou na ceně. Bhútán se může zdát jako bezvýznamná země bez technického zázemí, těžba bitcoinů ale na jejich území už dávno probíhá. Tento nový fond a iniciativa na posílení těžby má za úkol nabídnout příznivé podmínky pro těžaře a přivést velké zahraniční investory. Součástí plánu jsou také výhody pro samotné těžaře, jako snížení ceny elektřiny nebo osvobození vytěžených kryptoměn od daní. Oproti Spojeným státům, které jdou úplně opačným směrem se zdá, že Bhútán má v budoucnosti digitálních peněz jasno. K novým investicím do těžby kryptoměn se vyjádřil také generální ředitel Druk Holding and Investments Ujjwal Deep Dahal a dodal, že považují za důležité kryptoměny podpořit, aby země mohla být globálně konkurenceschopná a mohla vybudovat silnější ekonomiku. Firma Druk Holding and Investments pracuje pro tamní vládu a zařizuje pro ni investice. 

Po oznámení investic do těžby kryptoměn se zvedla vlna nevole, která upozorňovala na možný negativní dopad těžby na životní prostředí. Bhútánská vláda se ale zavázala, že zaručí, aby veškeré těžební aktivity probíhaly ekologicky a zodpovědně vůči životnímu prostředí. Také v tomto malém království se tamní bankovní systém zajímá o CBDC. Přestože tamní vláda plánuje investovat do těžby ostatních kryptoměn, už nyní zkoumá možnosti využití CBDC. Prozatím ale platí, že Bhútán těží globální kryptoměny a vlastní token zatím vydávat nebude. Je skvěle slyšet, že suverénní stát považuje těžbu kryptoměn za nástroj ke zlepšení ekonomické situace a zvýšení hospodářské prosperity. Pokud se Bhútánu povede vybudovat ekologicky nenáročnou těžební síť, může být skvělým příkladem pro další země. Je skvělé vidět, že některé státy se snaží zapojit do dění ve světě kryptoměn. V tomto případě dokonce zkusit využít potenciálu kryptoměn ke zlepšení ekonomické a hospodářské situace v zemi.

Elon Musk opět ovlivnil cenu altcoinu tweetem

Psát o tom, jak Musk ovlivnil cenu kryptoměny svým tweetováním je možná už nudné. Tentokrát se ale nejedná o Dogecoin, který Elon Musk rád trápí svou pozorností. Jeho nedávný tweet se dvěma slovy tentokrát pomohl k nárůstu ceny altcoinu CULT. Jeho cena narostla o 70 % během několika hodin po Muskovu tweetu. Aktuálně je ale cena tokenu téměř na nejnižší úrovni od jeho spuštění. Účet Elona Muska je sledován naprostou většinou lidí zajímající se o kryptoměny a jeho tweety v tomto odvětví mají velký dopad. Musk navíc již několikrát předvedl, že umí ovlivnit ceny kryptoměn svými rozhodnutími. Můžeme zmínit například přijímání plateb v bitcoinu za Tesla auta nebo nedávné nahrazení loga Twitteru logem meme kryptoměny Dogecoin. Když se tedy objevil na Twitteru Elona Muska příspěvek se slovy “Cult / Culture”, komunita okolo této kryptoměny začala okamžitě spekulovat o možných plánech Twitteru s tímto tokenem a cena rapidně vzrostla. 

Cult Dao je decentralizovaná organizace řízená komunitou. Jejím hlavním záměrem je poskytování financí, zdrojů a infrastruktury pro projekty založené na blockchainu. Jedná se v podstatě o platformu, která umožňuje lidem s podobnými zájmy společně vyvíjet projekty. Cult DAO je poměrně neznámým hráčem na trhu s kryptoměnami, Muskův tweet ale určitě přitáhne potřebnou pozornost. Na ceně tokenu, která spadla téměř na nejnižší úroveň od spuštění, není toto nadšení ale vidět. Znovu se tedy potvrzuje Muskův vliv na kryptoměny a zároveň také to, že jeho tweetování kryptoměnám spíše škodí. Stejně jako Dogecoin, i token CULT dosáhl působivého nárůstu ceny po Muskově tweetu, aby během několika hodin zase spadl téměř na nejnižší úroveň od spuštění projektu. Díky tweetu miliardáře ale má projekt Cult DAO potřebnou pozornost investorů, které může přesvědčit o své užitečnosti. 

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.