Analýza na víkend – Bitcoin a Binance Coin na Mars?

Bitcoin v price discovery módu

Bitcoin opět prorazil všechna předchozí ATH a dosáhl nového topu na úrovni 56 000 USD za bitcoin. Pokud se nyní ptáte, proč bitcoin tak masivně roste, tak odpovědí je, že je v price discovery módu.  Price discovery je období, kdy nový druh majetku hledá svou cenu. A nyní se hledá nová cena u bitcoinu. To s sebou nese manickou fázi investičního cyklu. Investoři vidí, že cena bitcoinu roste a tak chtějí nakoupit, čímž se na trh ženou noví investoři a ti v podstatě udávají cenu.  Price discovery bude charakteristické absencí významnějších supportů a hlavně rezistencí. Nad BTC je nyní jen čisté nebe, za ním Měsíc, Mars, Mléčná dráha a pak až nejbližší galaxie Andromeda. Kam až cena poroste není možné říct. Topem může být stejně dobře 60 tisíc dolarů nebo půl milionu dolarů. To není možné určit podle žádného parametru.  TOP nynějšího cyklu určí prostý tržní mechanismus. Od určité ceny prostě bude tlak na prodej větší než tlak na nákup. Staří hodleři mají velkou moc a až se rozhodnou prodávat větší části svého BTC portfolia, tak vytvoří tlak na prodej. Ve chvíli, kdy tlak na prodej přemůže dlouhodobě tlak na nákup, tak se zjeví nový bear market. Ten vyroste na základech neuvěřitelné chamtivosti investorů a největší digitální finanční bubliny s globálním charakterem.  bitcoin graf měsíční Pokud se podíváme na měsíční cenový graf, tak před sebou máme obrázek vstupu do dalšího býčího cyklu. Bitcoin tak pokračuje ve vytyčené cestě, která se vyvíjí dle adopce nové technologie. Čím víc lidí chce bitcoin, tím výše roste cena. Prostý fakt, který je ovšem stěžejní.  možná korekce k 20WMA Ve hře je jako vždy korekce k 20 WMA. Ta by nyní měla velikost 50% poklesu. Jedná se o relevantní variantu, kterou je potřeba zvažovat. Pokles takového rázu obvykle přichází v době, kdy je nejméně očekáván. Proto je potřeba omezit chamtivost a jako rozumný investor také vybírat zisky, pokud jsou dostatečné. 

Rošáda v TOP 3

Poslední týdny se nesou ve znamení vzestupu altcoinů. Ty následují se zpožděním (jak je to obvyklé) bitcoin, což se projevuje i v mírném poklesu BTC dominance. A právě vzestup altcoinů odhaluje širší trendy, které budou udávat dynamiku nynějšího bull marketu.  Top 3 kryptoměny Třetí příčku nově obsadila burza Binance se svým Binance coinem (BNB). Za tím stojí 4 fundamenty. Binance je největší burza a při obchodování na Binance mohou uživatelé snížit velikost poplatků tím, že je platí v BNB. To automaticky dělá z každého klienta Binance také nakupující BNB (i když stačí jen frakce BNB pro pokrytí poplatků na dlouhou dobu).  Binance má nejúspěšnější startovací platformu. V roce 2017 byly hitem ICOs. Tento rok jsou to launchpooly a launchpady. Díky přístupu k těmto systémům (u Binance musí uživatel držet dostatek BNB) se může uživatel burzy účastnit předprodejů. To tvoří primární hodnotu BNB.  Třetím fundamentem je fakt, že Binance je po celém světě. Binance US., Binance Japan, Wazirx v Indii a mnoho dalších. Binance také vlastní služby jako je Coinmarketcap, Swipe, Trust wallet a mnoho dalších. To opět napomáhá rozvoji ekosystému.  Poslední fundament je pak fakt, že Binance má vlastní blockchain postavený na Tendermint blockchain enginu. Ten je již funkční a nabízí DeFi služby, které prozatím fungují primárně na Ethereu. Díky tomu se do ekosystému hrne mnoho lovců farem a stakingu.  Z tohoto úhlu pohledu Binance vypadá sice dobře, ale jedná se prostě o další firmu a nic víc. Binance smart chain je kompletně centralizovaný a konsensu se dosahuje pomocí PoA - Proof of Authority. Na provozu Binance smart chainu se tak podílí pouze Binance a ti, kterým to dovolí.  Binance chain, Binance burza i Binance ekosystém jsou tak kompletně centralizované a nebudou součástí decentralizované budoucnosti. Binance má za sebou dobré týdny , ale rozhodně nepatří mezi blockchainy, které budou patřit k hnutí za decentralizovanou budoucnost.  Binance je také často zmiňována v souvislosti s tím, že s ostatními čínskými burzami často vytváří podmínky, kdy manipulují ceny různých tokenů a následně z toho profitují. K nulové hodnotě BNB coinu tak stačí jeden velký zásah regulátora či národní vlády.  V posledních hodinách se také projevila přetíženost v totálním bullmarketu, kdy se na Binance chvilkami přestaly uživatelům ukazovat zůstatky, depozity apod., tento problém je už v současnosti opraven. Netýká se to jen Binance, podobné problémy kontinuálně zaznamenávají i ostatní burzy, na situaci, která nyní nastala, je velmi obtížné být zcela připraven. U altcoinů je obecně potřeba dbát velké opatrnosti a obzvláště je nutné nenaskakovat na extrémně rostoucí altcoiny. To je obvykle známka manických nákupů ze strany retail investorů. Proto buďte opatrní. 

On-chain analýza

On-chain analýza nadále pokračuje ve víceméně podobných trendech. To fakticky znamená, že nenastal výraznější posun v číslech z on-chain analýzy a nadále se tak držíme ve stejném trendu.  počet bitcoinů na burzách Nejdůležitějším trendem je úbytek BTC z burz. Jak je vidět na grafu, tak i přes růst cen nadále pokračuje pokles v počtu BTC na burzách. To znamená, že jsme i přes rostoucí cenu v prapodivném období akumulace. Tento indikátor značí, že konec bull runu vůbec není za dveřmi, ačkoliv by bylo nerozumné nekalkulovat s potenciálním propadem cen.  Ve chvílí, kdy BTC opět začne na burzách přibývat, tak se bude jednat o signál, že dostatek hráčů je nakloněno prodeji a lockování zisků. bitcoin futures open interes  Bitcoin také dosáhl nových rekordů v rámci open interest (neboli počtu otevřených obchodních pozic) na futures kontraktech.Celkový počet otevřených pozic má hodnotu 16.48 miliardy dolarů. To značí, že zájem o obchodování BTC a kryptoměn je na masivním vzestupu. To koresponduje s počáteční fází bull runu.  bitcoin likvidace shortů Jedním z velkých motorů vzestupu ceny jsou také likvidace shortů. Investoři zvyklí na bear market nadále nevěří, že je vzestup reálný, a tak otevírají short pozice, které jsou následně likvidovány zájmem o nákup BTC. Likvidací se short prodá za market cenu, což opět vytváří tlaky na nákupy. Poslední likvidační vlna spálila přes 400 milionů dolarů shortů.  prodej bitcoinů od minerů A těžaři po masivních prodejích opět začínají ubírat na rychlosti prodejů. Ani masivní prodeje ze strany těžařů nedokázaly cenu BTC výrazně snížit (korekce cca. 0 30%). Trend nyní ukazuje, že se těžaři opět chystají spíše BTC akumulovat než prodávat.  Uniswap porovnání Poslední graf ukazuje, že vzestup se netýká pouze BTC, ale také nadějných altcoinů. Ty vykazují podobnou tendenci jako BTC a prozatím mizí z burz. U altcoinů jsou ovšem tyto trendy podstatně proměnlivější a tudíž se na on-chain analýzu nedá spolehnout tolik jako v případě BTC. 

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

Závěr

Máme před sebou obrázek počátku bull marketu. Při kalkulaci s on-chain analýzou investoři vidí, že vše je na cestě za pokračujícím vzestupem cen. A to jak u BTC, tak i u altcoinů. Potenciál altcoinů je velmi vysoký díky relativně silné BTC dominanci, která minulý run končila na úrovni 30%.  Stále jsme bez větší korekce a pravděpodobnost, že přijde, je vysoká, ale nezdá se , že by přišla v krátkodobém časovém rámci. Nápor nových investorů a spekulantů nicméně ke korekci nakonec nutně povede a proto je potřeba mít připravenou i taktiku na to, jak si investor s propadem cen poradí.  Budoucí korekce bude daleko nepříjemnější pro altcoiny, takže pokud nyní masivně zvyšujete rizika držením více altcoinů, tak je potřeba pamatovat na to, abyste nedopadli jako Ikaros a neletěli moc blízko ke slunci.   [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.7/5 - (17 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.