Analýza – bitcoin lehce roste, altcoiny se derou do dveří

Bitcoin - potenciál k dalšímu postupu nahoru

Bitcoin se poslední týdny nachází v mírné korekci. To z technického hlediska nadále zůstává pravdou. Nicméně zároveň ukazuje BTC růžky a opět se jeho cena otáčí směrem nahoru. Za tím stojí tlak na nákup jak ze strany institucí, tak i ze strany retail investorů. Situace tak nadále zůstává nepřehledná, ačkoliv vůle pro pokračování korekce je spíše vrtkavá.  btc obnovený růst Při pohledu na týdenní graf vidíme, že se poslední týden nesl ve znamení obnoveného růstu. Silná týdenní svíce ukazuje na tlak na nákupy. Propast pod nynější cenou nicméně zůstává veliká.  Hladina 20 WMA je obvyklou oblastí, kam v bull marketu, ve kterém nepochybně jsme, míří korekce. Klouzavý 20 týdenní průměr se nyní nachází na hodnotě 22 000 dolarů. Případná korekce by nyní měla velikost přibližně 42% nynější ceny bitcoinu. S korekcí je potřeba nadále počítat. Při pohledu na 4H graf uvidíme mírnou tendenci k vzestupu z posledního týdne. Z technického hlediska se na kratším časovém rámci začaly tvořit higher lows a higher highs. To by signalizovalo na konec korekce.  bitcoin akumulační zona Trh s BTC je nicméně stále v určité formě downtrendu, kdy dochází k celkovému ochlazení po masivním růstu. Fialová zóna na grafu ukazuje, kde je momentální akumulační oblast. Zde prozatím hráči nakupují v očekávání dalšího růstu a proto nedošlo k významnější korekci.  crypto fear and greed index Korekce, i když relativně malá, se projevila i na indexu Strach/Chamtivost. Fear and Greed index ukazuje, že trh se nachází nadále v exponovaných hodnotách a je ovládán právě a primárně chamtivostí. Zdá se, že vůle pro větší korekci nicméně prozatím chybí. Období chamtivosti je nebezpečné, protože hráči na trhu se nebojí riskovat a s tím mohou přijít i velké ztráty a následný propad.  Nadále je tak potřeba opatrnosti a pro nové investory se jeví jako nejlepší varianta dollar cost average metoda, kdy investor postupně vstupuje do trhu, čímž rozloží potenciální rizika. Z osobního hlediska je pak vidět, že trh zaplavují nováčci a všichni si postupně připravují peníze na nákupy. Větší pohyb směrem nahoru tak opět vypadá o něco reálněji. 

Ethereum na ATH

Ethereum dosáhlo nového all-time high. Zatímco cena BTC mírně ochlazuje, tak altcoiny zachvátila zlatá horečka. Roste prakticky vše a to v čele s největším altcoinem, kterým je Ethereum.  Altcoin si obecně vedou nejlépe v podmínkách, kdy BTC mírně klesá po masivním růstu. Je za tím jednoduchý důvod. Investoři začínají zvyšovat míra rizik, protože za sebou mají již velké zisky z předchozího růstu BTC. Investoři se pak již nebojí riskovat, protože jsou “jakoby” zajištěni ziskem z BTC.  A najednou máme na krku tzv. altseason. Altseason má dva hlavní důvody. Jedním je zvyšování rizik ze strany investorů, kteří již na trhu figurují delší dobu a druhým důvodem jsou vstupy nezkušených nováčků, kteří investují v podstatě do všeho a doufají, že najdou “příští Bitcoin”.  A právě vysoká míra spekulace svědčí obzvláště ETH. Opět to má dva hlavní důvody. Jednak jde o nejstabilnější a největší altcoin a jednak naprostá většina altcoinů existuje právě na blockchainu ETH, čímž pádem i nákupy jiných altcoinů v podstatě podporují růst ekosystému Etherea.  ethereum na ath Ethereum dosáhlo nových výšin a nejnovější cenový top se nachází na hranici 1670 USD. Nynější průraz předchozího ATH je již velmi důrazný a dá se tak očekávat, že ETH se chystá na podobnou cestu, jakou zažil Bitcoin v předchozích týdnech.  U ETH nicméně hrozí také rizika. Poplatky v síti dosahují historických maxim. Poslední dny stojí běžná interakce se smart kontrakty přes 100 dolarů za transakci. A to indikuje masivní problém a ukazuje na to, že síť ETH nyní absolutně nezvládá přísun nových uživatelů a aktivitu investorů, kteří již využívají ekosystém ETH naplno. Ethereum poplatky Rekordní poplatky z konce roku 2017 jsou nyní již jen malým výkyvem na grafu. Vzestup Defi a příchod nových investorů ukazuje na fakt, že Ethereum musí inovovat a musí inovovat velmi rychle, jinak se síť přestane dát používat.  Právě extrémně vysoké poplatky mohou být signálem pro případnou korekci. Trh je nicméně již v manické fázi a je jen velmi těžké odhadnout, kam přesně zamíří. 

Altcoin sezóna v plném proudu

K růstu ETH se postupně přidaly i ostatní altcoiny a na krku máme konečně tzv. altcoin season. To je období, kdy v podstatě všechny alty rostou a to bez rozdílu. Jak bylo vysvětleno výše, tak mechanismus za růstem altů je zvyšování rizik investorů a příchod nováčků, kteří investují bezhlavě.  altcoiny marketcap To je vidět i na růstu celkového marketcapu altcoinů bez Bitcoin (Total2 na Tradingview). Celková kapitalizace altcoinů se blíží ATH hodnotám. Zbývá pouhých 40 miliard dolarů a trh s alty je novém ATH.  Ačkoliv roste většina altcoinů, tak již nyní se ukazují rozdíly mezi jednotlivými altcoiny. Obzvláště dobře si vedou projekty v oblasti decentralizovaných financí. Naopak starší mince a fundamentálně slabší projekty vykazují sice růst, ale o poznání menší. Altcoiny jako Dash, Litecoin, forky BTC, Tron či EOS postupně ztrácí v bitvě o top pozice mezi kryptoměnami.  To je známka fundamentální proměny prostoru. Novým trendem pro budoucí bull market tak s největší pravděpodobností budou užitné smart kontrakt platformy a decentralizované finance bitcoin dominance graf Vzestup altcoinů je dobře ukázan také v rámci BTC dominance. Ta po masivním růstu zažívá stejně radikální propad, což ve výsledku tvoří právě altcoin season. BTC dominance za poslední měsíc klesla o 12 procentních bodů, což je extrémní pohyb, který nicméně koresponduje s tím, že jsme již v bull marketu. 

On-chain analýza

On-chain analýza nadále hlásí dobrá čísla. V první řadě se podíváme na SOPR (metrika, která ukazuje, zda se prodávají mince BTC se ziskem či ztrátou). Metrika SOPR se nacházela v těžce přepálené oblasti, ale i mírná korekce ji srazila zpátky na neutrální hodnoty.  bitcoin onchain aSPOR To z praktického hlediska znamená, že se neprodává ani s větším ziskem a ani s větší ztrátou. Momentálně se tak nacházíme v neutrální oblasti z hlediska Sopru. Jedná se o bullish zprávu, protože metrika SOPR má tendenci být nad hodnotou 1, pokud se nacházíme v bull marketu. bitcoin likvidita Další dobrou zprávou pro cenu Bitcoinu je pokračující tendence odlivu BTC z burz. Ubývá tak likvidních zásob a v podstatě na trzích dochází k nedostatku BTC, což vede k růstu ceny. Stejnou tendenci je možné pozorovat u ETH. Ethereum mizí o něco rychleji než Bitcoin, protože se zároveň mnohá ETH zamykají v Defi projektech.  Na závěr máme stablecoin supply Ratio. Tato metrika v podstatě udává poměr mezi počtem stablecoinů na trhu a celkovou kapitalizací BTC. Čím nižší hodnoty SSR, tím větší nákupní sílu mají stablecoiny. Stablecoin supply ratio Čím vyšší je nákupní síla stablecoinů, tím pravděpodobnější je vzestup cen kryptoměn. V podstatě se jedná o to, že stablecoiny jsou finance připravené nakupovat Bitcoin a další kryptoměny. 

Závěr

Máme zde první indikátory, že mírná korekce po masivním růstu je u svého konce. Situace se jistě může vyvinout i jinak, ale prozatím se zdá, že Bitcoin se dle všech ukazatelů připravuje na opětovný vzestup. Bitcoin je extrémně volatilní a nevyzpytatelný z krátkodobého hlediska, i tak indicie ukazují na postupný obrat krátkodobé korekce v opětovný růst.  U altcoinů je situace mírně odlišná. Raketový růst jednotlivých mincí je opravdu extrémní. A to se projevuje na tom, že síť Ethereum se prakticky již nedá používat, protože poplatky přesáhly únosné meze nejen pro jednotlivce, ale i pro burzy.  Fakt, že průměrný poplatek dosahuje velikosti 20 dolarů, je opravdu šílený. Pokud se nějaká část trhu nachází v takto extrémní situaci, je pravděpodobné, že brzy přijde vystřízlivění. Trh je ovšem nadále ve fázi extrémní chamtivosti a hrnou se do něj doslova hory nováčků.  Obzvláštní opatrnosti je nyní potřeba při investicích do altcoinů, které se staly cílem velkého počtu investorů. Pro nové investice je důležité držet se strategie postupných příkupů pro eliminaci zbytečných rizik a cenových výkyvů. 

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.7/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.