Alza.cz vyslyšela přání zákazníků, akceptuje platbu Bitcoiny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Praha, 18. 5. 2017 – Alza nově přináší svým zákazníkům možnost platit za nákupy v Bitcoinech. Centrální showroomy v Praze a Bratislavě už vybavila BTC automaty.

Alza.cz přijímá Bitcoin od 18.5.2017

Firma tuto progresivní technologii zavádí na základě četných žádostí svých zákazníků jak z České republiky, tak ze zahraničí. Platby kryptoměnou umožní ve všech svých e-shopech, tedy alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Centrální showroomy v Praze a Bratislavě jsou od dnešního dne vybaveny směnnými automaty, ve kterých mohou zájemci nakoupit Bitcoiny za koruny či eura a naopak. Tato zařízení provozuje pro Alzu společnost GENERAL BYTES s.r.o. „Zavedením obchodování v Bitcoinech jdeme vstříc rostoucí oblibě této formy placení a potenciálu nové technologie. Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek Bitcoinu v Evropě,“ uvedl Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu Alza.cz. Lídr a inovátor v oblasti e-commerce chce jít ale ještě dál. Připravuje akceptaci i dalších měn jako jsou například Litecoin nebo Ethereum. Zavedením virtuální měny Alza pokračuje v inovacích zaměřených na ještě pohodlnější a rychlejší nakupování s maximálním pohodlím pro zákazníky. Platby Bitcoiny jsou rychlé a jednoduché, s nízkými transakčními náklady. Partnerem pro realizaci BTC plateb bude Alze společnost Bitcoinpay, dodavatel platební brány. Firma do svého produktového porfolia zároveň zařadila i světově úspěšný TREZOR Bitcoin. Dodavatelem této nedobytné hardwarové peněženky, která důvěryhodně ochrání virtuální měny při platebních transakcích, je společnost SatoshiLabs. Více informací naleznou zájemci zde: www.alza.cz.

Otázky a odpovědi - proč Alza a Bitcoin?

Zavedení plateb v Bitcoinech je významným inovátorským krokem. Formát tiskové zprávy má omezený prostor, proto jej rozšiřujeme o odpovědi na nejdůležitější otázky, které souvisejí s tématem. Za Alzu odpovídal Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu.

Proč jste se rozhodli zavést platby Bitcoiny?

Naši zákazníci si to žádali. Alza.cz je technologická společnost, která dlouhodobě udává trendy a Bitcoin je progresivní technologie. Tímto krokem jdeme vstříc jejímu potenciálu a z ní pramenících výhod pro naše zákazníky.

Proč zákazníci Bitcoin chtěli?

Jedná se o stále populárnější formu placení za zboží i služby. Zákazníci se nám ozývali už dlouho, ale nyní, s růstem hodnoty Bitcoinu, se zájem stupňoval. Proto jsme začali uvažovat o jeho zavedení.

Jaké výhody přinese placení v Bitcoinech Vašim zákazníkům?

V první řadě je to rychlost platby srovnatelná s rychlostí ostatních online plateb spolu s její jednoduchostí. Dalším důvodem obrovské popularity plateb v Bitcoinech je možnost platit online, i když nemáte bankovní účet nebo platební kartu.

Proč jste se rozhodli pro Bitcoin a ne jinou z takzvaných kryptoměn?

Bitcoinové platby tvoří aktuálně více než 90 procent transakcí v rámci kryptoměn. My samozřejmě připravujeme i akceptaci ostatních, jako je například Litecoin, Ethereum, Dash a další.

Je obchodování v Bitcoinech v souladu s legislativou ČR?

Obchodovaní s Bitcoiny je v souladu s českou legislativou. Platby virtuální měnou spouštíme na přání zákazníků, protože stejně jako oni věříme, že v budoucnosti budou stále oblíbenější.

Jak je to s Bitcoinem a daněmi?

Bitcoin je pouze způsob platby za zboží, takže mechanismus placení daní je stejný jako při běžném prodeji zboží.

Jak je zajištěna bezpečnost plateb?

Platby procesujeme přes platební bránu Bitcoinpay.com provozovanou britskou společností Confirmo Ltd., která má dlouholeté zkušenosti s přijímáním Bitcoinu.

Kde mohou zákazníci Bitcoiny získat?

Existuje mnoho způsobů. Jedním z nejsnazších je Bitcoin automat, který umožňuje jednoduchý nákup a prodej Bitcoinu za koruny nebo eura. Takový automat je již umístěn v našem holešovickém showroomu v Praze a další v bratislavském showroomu. Směnné automaty provozuje pro Alzu společnost GENERAL BYTES s.r.o., která je leaderem v oboru. bitcoinmat alza

Jaké další společnosti přijímají Bitcoin?

Z těch velkých jsou to například Microsoft, Dell, T-Mobile Poland, WordPress nebo Wikipedia. A samozřejmě velké množství menších obchodníků.

Akceptujete Bitcoin v zahraničí?

Ano, platby v Bitcoinech budeme přijímat také na alza.sk, alza.de, alza.at a alza.co.uk i alzashop.com.

Může zákazník platbou Bitcoinem ušetřit?

Rozhodně! Například zákazník, který Bitcoiny nakoupil před několika měsíci, při současném kurzu ušetří i více než 30 procent z ceny.

O společnosti Alza.cz, a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2016, ve kterém Alza utržila celkem 17,4 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny nejen v pracovních dnech, ale i o víkendu. Své objednávky si zákazníci Alzy mohou vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Zákazníkům nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy v rámci programu AlzaVenture pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. V Praze a Bratislavě vybudovala jedinečný Apple Shop. Za své úspěchy získala nespočet ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, a celou řadu dalších. Ve třetím ročníku Alza Awards 2016 ocenila nejlepší firmy a produkty roku. Nejdůležitější Alza milníky zde. Foto: Wiki [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.