Adel – inkubátor pro blockchainové projekty

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Počet start-upů založených na blockchain technologii strmě stoupá, stejně jako zájem investorů o blockchainově zaměřené projekty. Tyto start-upy nabízí nejčastěji investici skrze nový typ crowdfundové podpory, oficiálně nazývané jako ICO, tj. Initial Coin Offerings. V roce 2016 investoři vložili do blockchainových start-upů více jak 200 milionů dolarů s vizí, že své peníze několikanásobně zhodnotí. Mnohé start-upy, které vybraly miliony dolarů, však svých slibů nedostály a investoři tak ztratili své peníze. S rostoucím trendem blockchainových start-upů i investorských tužeb najít další zlatý grál, roste chaos, rebelie i počet podvodných schémat. Adel, technologický inkubátor pro blockchain projekty a inovace, si dal za cíl pomoci start-upům prokázat svoji hodnotu, získat dlouhodobou investici a nabídnout investorům ověřené transparentní informace s možností vložit peníze do projektu, který bude úspěšný.

Co je to Adel?

Adel je komunitně založená platforma, která chce poskytnout místo pro představení blockchainových start-upů, diskuzi a současně nabízí možnosti investice do vybraných projektů, které prošly schvalovacím procesem. Adel je postavený na decentralizované platformě Nxt (blockchain-as-a-service). Jeho vize je stát se komunitním ekosystémem, který není regulován žádnou autoritou, naopak je založen na transparentnosti informací, sdílení a otevřenosti. Díky tomu je schopen nabídnout přesně to, co současné tradiční platformy pro inovace, podporu a investorsky úspěšnou predikci na start-up scéně nedokáží. [video_player type="embed" width="640" height="360" align="center" margin_top="0" margin_bottom="20"]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[/video_player] Cílem projektu Adel je vytvořit místo pro inovativní technologické start-upy, které jsou založené na blockchain technologii. Tyto projekty zde mohou získat nejen investici, ale především si ověřit svůj byznys plán a konzultovat své problémy s komunitou i mentory. Každý člen komunity Adel bude mít právo sledovat vývoj vložených projektů a možnost diskutovat o nich a podílet se na jejich růstu. Síla rozhodovacího procesu platformy Adel spočívá v otevřeném sdílení informací. Právě pomocí informovanosti, transparentnosti a vzájemné podpoře budou vybrány a finančně podpořeny takové projekty, které mají ambici změnit naši budoucnost.

Adel - aktuální projekty

P2P ATM

Start-upový projekt P2P ATM rozhodně patří v portfoliu Adel k těm nejzajímavějším. Chce totiž nabídnout platformu pro peer-to-peer směnu peněz a kryptoměn. Tu by ocenili nejen cestovatelé, kteří potřebují okamžitý přístup k lokální měně po překročení hranic, ale také běžní občané, kteří si chtějí cokoli koupit, ale nemají u sebe žádné peníze v hotovosti a prodejce neumožňuje platbu kartou. Adel P2P ATM Projekt P2P ATM vstupuje na veřejnost s mottem:
Každý, kdo má hotovost, může být přece ATM (ang. Anyone with cash can be an ATM).
Vzpoměňme, že podobně přicházel na trh Uber, který předpovídal, že každý do má auto, může být vlastně taxi (ang. Anyone with a car can be a taxi).

Accouting Blockchain

Další finanční projekt poskytuje nový transparentní systém účetnictví a vedení financí. Tento start-up Accounting Blockchain řeší v decentralizované síti nezměnitelnost účetních záznamů, jejich přístupnost povolaným osobám a absolutní historickou dohledatelnost s časovou známkou, kdy byl který záznam pořízen.

Medical Blockchain

Projekt Medical Blockchain má za cíl důkladnou evidenci lékařských zpráv v rámci blockchainové technologie. V dnešní době nejen, že řada lékařů pracuje stále s papírovými kartotékami pacientů, ale i v případě digitální podoby lékařských zápisů (tzv. elektronické zdravotní karty) mají pacienti problémy při předávání informací, pořizování kopií, atd. Pokud by byl každý lékařský záznam uložen do samostatného lékařského bloku pacienta v decentralizované síti, tyto lékařské zprávy by tak daly pacientům možnost získat přesnější lékařské diagnózy, účinnější léčbu a historickou evidenci zdravotního stavu (včetně možnosti lépe reagovat na dědičné choroby, o kterých dnes nemusíme ani vědět).

Adel ICO startuje 1.5.2017

Dle zakladatelů je tu Adel skutečně proto, aby dokázal vyfiltrovat inovativní blockchain projekty a podpořil ty, které dokáží změnit naše životy k lepšímu. Inovace a technologie již dnes mění svět. Často však ale musíme udělat jeden krok zpět, abychom mohli vykročit dva kroky dopředu. Adel je český projekt, který vyhlásil své vlastní ICO v prvním kole na 1. května 2017. Je dobré si připomenout, že sám Adel je blockchainový start-up a před tím než budete uvažovat o podpoře, měli byste si přečíst základní pravidla pro investory do ICO. Podobně jako soukromé investice do společností je úspěšnost investice do ICO založena především na lidech, kteří stojí za projektem. Adel založil Michal Vavrek s Janem Lamserem a Gabrielem Dusilem, jedná se o český projekt, který byl prezentován v celé řadě světových magazínů, vč. TechCrunch, Forbes, VentureBeat, atp. Oficiální stránky Adelu najdete na www.adelphoi.io. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.