Wall Street – SecondMarket vstupuje na trh s bitcoiny

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Wall street - velký hráč na scéně

Finanční žraloci z Wall Streetu nemluví do větru. V závěru loňského roku avizoval Barry Silbert, šéf burzy SecondMarket, že trh s bitcoiny dostane brzy nový impuls - a včera oficiálně potvrdil spuštění nového obchodního portálu. SecondMarket je společnost, umožňující investorům obchodování s akciemi, které zatím nevstoupily na veřejné burzy.

Nová služba je zaměřena na velké institucionální investory. Minimální hranice pro nákup a prodej bitcoinu je stanovena ve výši 25 BTC a SecondMarket tak cílí na obchodníky, kteří chtějí obchodovat ve větších objemech, které zatím nejsou schopni realizovat v běžných bitcoinových burzách a směnárnách. Barry Silbert se však chystá konkurovat i klasickým burzám s kryptoměnami, otevření vlastní směnárny plánuje na letošní léto, odděleně od SecondMarket.

Je to jen začátek

V nedávném rozhovoru pro Wall Street Journal Barry Silbert prohlásil, že ví nejméně o 10 hedgeových fondech, které mají zájem investovat do bitcoinu - a jak říká, ani jeden z jejich představitelů by nevstal z postele, kdyby se nemluvilo alespoň o 50 milionech dolarů...

Loni na podzim také založil investiční fond Bitcoin Investment Trust (BIT), který v současnosti vlastní více než 100.000 BTC (cca 52 milionů USD).

Podle Silberta se na bitcoinový trh chystají další velcí hráči Wall Streetu. V prosinci 2013 hovořil o 3-6 měsících do začátku velké investiční vlny.

"Jakmile Wall Street vstoupí na trh s kryptoměnami, bavíme se o stovkách milionů dolarů, o miliardách. A to bude mít velmi dramatický dopad na cenu bitcoinu."

Jeho rétorika se nezměnila ani po cenových propadech na začátku letošního roku. Na nedávné bitcoinové konferenci v New Yorku se nechal slyšet:

"Zaručuji vám, že je před námi další velká cenová bublina."

Jestli jsou jeho slova prorocká, uvidíme v nejbližších týdnech a měsících. Jisté je dosud jen to, že se zatím nenaplnily katastrofické scénáře spojené s avizovaným uzavřením účtů čínských bitcoinových směnáren a od minulého týdne je kurz bitcoinu opět na vzestupu.

O dalším vývoji se opět brzy dočtete na stránkách btctip.cz. A kdybyste chtěli, aby si články přečetli i vaši známí, dole jsou sdílecí tlačítka, díky :-)

Zdroj: Cryptocrimson.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.6/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.