Výběr z Twitteru – nejzajímavější zmínky o Bitcoinu

Z minulého týdne jsem vybral nejzajímavější tweety o Bitcoinu na Twitteru. V tomto článku se je snažím vysvětlit a vložit do kontextu.

PlanB aktualizoval STF a připomenul, že halving proběhl nedávno

PlanB je autor Stock-To-Flow (STF) cenového modelu Bitcoinu, o kterém se můžete více dočíst v článku Bitcoin halving a předpověď ceny do konce r. 2021. Minulý týden byl na Twitteru velmi aktivní. Zde jsem vybral dva dle mého názoru nejzajímavější příspěvky. Protože byl konec měsíce, tweetnul aktualizovaný graf vývoje STF. Na grafu můžeme vidět, že nové ceny na konci měsíce (červené tečky) zatím kopírují model (bílá čára), podobně jako v minulosti. Červená barva teček značí, že došlo k halvingu nedávno. Zatím cena bitcoinu dle jeho slov kopíruje model jako hodinky. Uvidíme jak na tom bude cena na konci září. V dalším tweetu srovnával období po třech půleních odměn. Aktuální cena (červená čára) v relativním poměru vůči ceně v době halvingu se pohybuje mezi dvěma předchozími obdobími. Také připomíná, že jsme pouze 4 měsíce po halvingu, což je velmi brzo. A potenciál růstu dle historických dat je velký. Trpělivost je ctnost.

Preston Pysh napsal krátké vysvětlení Bitcoinu

Preston Pysh je investor vycházející z tradičního hodnotového investování a nahrává podcast o investování. Ve svém příspěvku připomíná, že je velmi pravděpodobné, že v následujících měsících vás budou všichni známí a rodina kontaktovat s množstvím otázek o Bitcoinu. Proto napsal krátký seznam s nejčastějšími dotazy ohledně Bitcoinu. Vy si můžete sepsat vlastní seznam, nebo použít ten jeho při směrování vašich známých k informacím. Ve svém shrnutí popsal tyto body:
  • Co by měl Bitcoin vyřešit? - Bitcoin byl vytvořen, aby ukončil nadvládu fiat měn ve světě. Od roku 1971 peníze na celém světě nejsou svázány s ničím. Tento systém může fungovat, ale ne dlouho, protože vlády neustále znehodnocují měnu, aby podpořily růst pomocí finančního inženýrství.
  • Cena příliš kolísá! - Ano kolísá, prozatím. Bitcoin je nový druh měny, a jeho celková cena je velmi malá ve srovnání se stávajícími fiat měnami. Díky tomu dochází k obrovským cenovým výkyvům. Velikost výkyvů je na vrcholu ve čtyř ročních cyklech. Časem by se kolísání mělo snižovat, jak se bude celková cena Bitcoinu zvyšovat.
  • Jak to, že má Bitcoin fixní sumu peněz. - Díky blockchain technologii je nemožné zkopírovat bitcoin nebo nějakým způsobem rozmnožit. Kromě toho je v designu Bitcoinu pevně nastaveno maximální množství bitcoinů, které kdy budou existovat.
  • Existuje milion jiných kryptoměn, proč Bitcoin? - Je třeba mít na paměti, že Bitcoin je open-source decentralizovaný protokol. Při studiu historie zjistíme, že při osvojování protokolů v minulosti, vždy vyhraje protokol s největší sítí a nejznámější značkou.
  • Vláda ho nikdy nedovolí! - Během začátku Bitcoinu tohle byla největší obava. Dnes se ukazuje pravý opak. Různé státy jako Austrálie, Německo, Jižní Korea  již zavádějí zákony ochraňující vlastníky bitcoinu.
  • Finální poznámka - Nyní je na celém světě něco systematicky špatně, před 20 lety ale byla situace jiná. To finanční politika vlád, inflace a vládní utrácení peněz způsobily tuhle situaci. Bitcoin je řešení tohoto problému!

Pomp čte každou studii od Ark Invest

Anthony Pompliano je velmi populární Bitcoin influencer, který se velmi často objevuje na tradičních médiích, jako je např. CNBC. Ve svém tweetu prozradil svým sledujícím, že vášnivě čte každou studii od Ark Invest. Pokud vás zajímá Ark Invest, můžete se o něm dočíst více na mém blogu. Společnost Ark tentokrát sepsala White Paper ve vztahu k ekonomice a vysvětlila proč si myslí, že Bitcoin je vyvinut, aby nahradil stávající ekonomický model založený na důvěře. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.