Týden v kryptu: R.I.P. McAfee, The ₿ Word a další zprávy

R.I.P.: Legendární John McAfee nalezen mrtev

John McAfee byl charakter, který dozajista každému, kdo se v kryptu pohybuje alespoň od roku 2017, namaluje úsměv na tváři. Během tohoto týdne byl však jeden z největších shillerů světa ve věku 75 let nalezen mrtev v cele barcelonského vězení. Z dosavadních informací vyplývá najevo, že se jednalo o sebevraždu. Johnově smrti pouhých několik hodin předcházelo rozhodnutí nejvyššího soudu USA o jeho vydání do pařátů Spojených států. Ve vězeňském systému USA by tak McAfee nejspíše strávil zbytek života. Hned po úniku informace o Johnově smrti se na sociálních médiích začaly šířit zajímavé konspirační teorie. Řada fanoušků věří, že byl McAfee zavražděn. K tomuto závěru fanoušci došli zejména díky tweetu vyznačenému dole.

„Dostávají se ke mně náznaky od vysoce postavených úředníku USA, které v podstatě říkají: ‚Jdeme si pro tebe McAfee! Máme v plánu, že se zabiješ‘. Dneska jsem si pro jistotu udělal tetování. Pokud spáchám sebevraždu, vězte, že mě přetáhli. Dívejte na mou pravou ruku.‘“ 

vysvětluje McAfee a zároveň dává svým followerům link na ERC20 token pod tickerem $WHACKD.   Zdali je $WHACKD token pouze McAfeeho posledním shillem, nebo se jedná o vychytralou pojistku v případě jeho vraždy převlečené za sebevraždu, se ještě uvidí. Zajímavé je, že se ERC20 tokeny $WHACKD krátce po McAfeeho smrti začaly pohybovat. Uvidíme, jestli má McAfee posmrtné eso v rukávu. Pokud ano, v kontraktu $WHACKD se dost možná objeví zajímavé informace…

The ₿ Word: Debatní událost roku?

Dne 21.7. proběhne velmi zajímavá konference The ₿ Word, kde budou známé figury jako je Jack Dorsey či Cathie Wood vysvětlovat, proč by se instituce měly o Bitcoin zajímat a přinejlepším ho taky rovnou adoptovat. Nejzajímavější však bude vcelku překvapující účast Elona Muska, o které se na samotném webu konference nedočtete. Elonova účast vyšla najevo z dost možná inscenované twitterové konverzace mezi ním a Jackem Dorseyem, kde se Elon zdánlivě nechal pozvat do debatního kroužku. Pokud se Elon konference opravdu zúčastní, tipujeme, že vyjde na povrch více informací, než se zprvu může zdát. O výsledku a nejdůležitějších pointách celé události Vás budeme v červenci každopádně informovat.  

„Centrální banka všech centrálních bank“ dává zelenou CBDC

Banka pro mezinárodní platby (BIS) se během tohoto týdne nechala slyšet, že od ní veškeré ostatní banky mohou čekat plnou podporu ve vývoji digitálních měn centrálních bank (CBDC).

„Je třeba rychle modernizovat finanční systém. Nesmí dojít k tomu, aby se Big Tech dostal ke kontrole světových měn.“

„Vlak už dávno opustil stanici,“ vysvětluje během konverzace o digitálních měnách Benoit Coeure, jeden z nejvýše postavených figur BIS. Z postoje centrálních bank a rovněž například Číny, která se mermomocí snaží nastartovat digitální Yuan a zakázat těžbu Bitcoinu, lze cítit určitý strach ze ztráty kontroly a velkých změn, které svět tak jako tak čekají. Bitva o peněžní systém světa v pozadí probíhá již dlouhé roky. Na jaký systém sázíme my, si můžete tipnout.

Andreessen Horowitz zakládá miliardový krypto fond

Veleznámá kapitálová společnost ze Sillicon Valley Andreessen Horowitz, založená Marcem a Benem Andreessenem, po hlavě skáče do světa kryptoměn. V plánu má založit řekněme vcelku objemný krypto fond, hned ze startu čítající 2,2 miliardy dolarů. Přes 2 miliardy dolarů budou během nedaleké budoucnosti fondem diverzifikovány do stávajících krypto projektů a startupů. Fond je dle vlastních slov „radikálně optimistický i přes nedávné cenové fluktuace“.

„Objemnost našeho fondu mluví za vše: nejenže považujeme krypto za budoucnost celosvětových financí, považujeme ho i za budoucnost celého internetu. Krypto absolutně transformuje veškeré aspekty všech našich životů.“

.
To rádi slyšíme, a ostatně už i dávno víme. Fakt, že naše “bagy“ plánují kupovat kalibry typu Andreessen Horowitz, je rovněž příjemné.

Zdroje:

Guardian News and Media. (2021, June 23). John McAfee: antivirus entrepreneur found dead in Spanish prison Jones, M. (2021, June 23). Central bank digital currencies get full BIS backing. Reuters Kr00ney. (2021, June 24). Andreessen Horowitz launches $2.2 billion crypto fund and is 'radically optimistic' despite price fluctuations. CNBC. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.